Spatřili američtí kosmonauti na Měsíci kdysi UFO? Čím byl objekt, nafilmovaný Musou Manarovem v sousedství Miru? Co zkoušel dohonit Gordon Cooper?
"NASA skrývá informace o přítomnosti cizinců ve sluneční soustavě," tvrdí profesor Jack Kasher a mnoho dalších lidí. Kascher měl několik silných argumentů. Plnil funkci ředitele oddělení fyziky na univerzitě v Nebrasce. Protože se těšil autoritě jako fyzik, NASA ho pověřila prací v programu hvězdných válek. Patřil ke skupině vědců, kteří zkoumali zvláštní film, který přivezla posádka Apolla 16 z cesty na Měsíc. Znal také nahraný rozhovor vedený mezi centrálou kontrol letu na Zemi a družicí, kroužící kolem Měsíce.
Co létalo nad kráterem?
Jedním z cílů průzkumných misí Apolla 16 bylo pozorování povrchu Měsíce, neosvětleného Sluncem. Byl na něm hluboký stín, lehce přerušovaný odleskem Země. Družice kroužící kolem Luny jistou dobu přelétávala nad touto tmavou oblastí.
Jednou ke kontrolnímu stanovišti letu došlo hlášení astronauta, že na tmavé, neosvětlené části Měsíce je vidět nějaký záblesk světla. Odkud se tam vzal? Kontrola letu doporučila, pokud se ještě jednou záblesk objeví, přesně zaregistrovat dobu jeho trvání. Mohlo se jednat o meteorit a NASA již měla seismografy, které pády meteoritu na povrch Měsíce přesně registrovaly.
Záhy astronauti spatřili dva záblesky. Kamery je nafilmovaly a v NASA prozkoumávali, zda seismografy v tuto dobu zachytily pád meteoritu. Ukázalo se, že něco spadlo, ale ne právě v oné době a v oné oblasti. Příčina záblesků musela být jiná.
Snad některý ze sovětských bezposádkových lunochodů, pohybujících se po povrchu Měsíce, vysílal světelné signály? To si Američané nemohli ověřit. Při analyzování filmu, který přivezla posádka Apolla 16, se zjistilo, že nad kráterem, ze kterého vyšel jeden ze záblesků, se posunul stín nějakého létajícího předmětu. Co to mohlo být?
Profesor Jack Kasher měl rovněž příležitost zkoumat film, natočený z paluby Discovery, když se dostal do horních vrstev atmosféry. Kamera tenkrát zachytila nějaké předměty, pak dvojitý záblesk a poté náhlé vzdálení se těchto předmětů. Na filmu bylo možno spatřit nejbližší z nich.
Ve vesmíru je možné se mýlit a nesnadno se rozeznávají předměty. Špatně se odhaduje vzdálenost a něco malého, co se nachází blízko, je možné považovat za něco velikého, ale vzdáleného. Tímto směrem šla NASA, když prohlásila, že kamera filmovala jeden z krystalků ledu, který se tvoří při práci raket, korigujících dráhu letu kyvadla. V jeho předním okně je výrazně vidět, jak se po zapnutí motorů kolem vytváří mnoho ledových kousků. Některý z nich se nacházel při objektivu kamery a pak zůstal vzadu. Na tom není nic neobvyklého.
Kasher však hned protestoval: "Kousek ledu se nechová tak, jak bylo možno vidět ve filmu. Objevuje se na něm dvojitý záblesk a pak se filmovaný předmět náhle otáčí pod úhlem 90 stupňů a neobvykle rychle se vzdaluje. Odkdy sněhové vločky dovedou takto manévrovat?" tázal se Kasher a uváděl jiný příklad, přimlouvající se za teorii UFO. Létající předmět neznámého původu byl spatřen také z Discovery. A u příležitosti jiného letu bylo nahráno hlášení astronauta Holmana, který informuje, že vidí UFO.
UFO nebo kosmické smetí?
Také Rusové zpozorovali, že ve vesmíru se děje něco neobvyklého. Přes dvacet let v bývalém SSSR působila vysoká armádní komise pro zkoumání jevů UFO. Její informace byly po celou dobu opatřeny razítkem "Supertajné". Nyní se pomalu objevují. V roce 1997 obyvatelé Petrohradu mohli vidět na vlastní oči tajemná světla nad tímto městem. Byla nafilmována, viděli je kontroloři vzdušného prostoru. Nebylo možné prohlásit, že tento jev je davová halucinace. O rok později ruské armádní velitelství vydalo oficiální zprávu, ve které popsalo 500 případů setkání s UFO. Rovněž ruští kosmonauti, kteří doposud mlčeli, začali dávat rozhovory tisku.
Když Musa Manarov přilétal ke stanici Mir, zpozoroval, ba nafilmoval neznámý létající předmět, který se objevil za Mirem. Jednou byl světlejší, jednou tmavší, vířil. Nejprve si kosmonaut myslel, že předmět je součástí Miru. Nedovedl však přesně odhadnout jeho velikost a vzdálenost. Manarov nastavil kameru na nekonečno, ale musel uznat, že předmět byl dosti daleko. Zmizel tak náhle, jak se objevil. Později si kosmonaut ověřil na stanici, že vše jde svou cestou, neobjevil se žádný poplašný signál, že by odpadla nějaká část. Co viděl Manarov? UFO nebo nějaké kosmické smetí?
(mh)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141324
DnesDnes127
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1089
Tento měsícTento měsíc7470

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice