Červen patří podle keltského kalendáře lidem habru, osiky, břízy a jabloně.
Lidé habru (narození 31.5. - 10.6.): Jsou přizpůsobiví, silní, svědomití, nároční - bazírují na přesnosti. Nesnášejí nedbalost a lajdáctví. Mohou mít sklon k závisti, neboť touží po slávě, kariéře a obdivu. Chybí jim však iniciativa, chybují v tom, že moc nepřemýšlejí o svých rozhodnutích. Navíc je pro ně typická nedůvěra vůči druhým lidem, z čehož plynou potíže v mezilidských vztazích. V milostné sféře se spíše stávají osobou milovanou než milující, není pro ně snadné dávat city najevo, ale bývají věrní. Jinak co se zdraví týče, jsou poměrně odolní, dbají-li na svůj životní styl.
Jaká je energie habru? Vytváří v člověku smysl pro čest, toleranci, velkorysost a odpouštění. Harmonizuje vynášení soudů, reguluje fanatismus. Tuto energii by měli využívat jedinci trpící maniodepresemi. Dodá sílu při strachu z úkolů, které člověka čekají, probouzí důvěru v sama sebe, ve své schopnosti.
Lidé osiky (narození 11.6 - 20.6.): Jsou prozíraví, něžní, ovšem se sklony k lenošení a přehánění a někdy až k tzv. rozervanosti. Mají smysl pro originalitu, šíří kolem sebe dobrosrdečnost a radost. Obtížné překážky a problémy neřeší, komplikace je unavují. Nejsou povrchní, mají ambice a jsou schopní je uskutečnit. Se svým osudem si lehkomyslně pohrávají, ale z nebezpečných životních situací je obvykle vyvede intuice, vrozená inteligence. Mají smysl pro charitu. V lásce někdy nemají šťastnou ruku pro výběr partnera. Ale poučí-li se a zakotví v přístavu manželství, milují svou rodinu. Co se zdraví týče, jsou citliví na bolest. Jejich tělesná konstituce bývá dobrá, z nemocí se rychle zotavují.
Jaká je energie osiky? Je vhodná na strachy a úzkosti, rozvíjí schopnost navazování kontaktů a komunikaci. Nabízí člověku spolehlivost, skromnost, mnohostrannost a otevřenost. Keltové si ze dřeva osiky dělali štíty, protože zvětšovala vnitřní sílu a psychickou ochranu válečníka. Thompsonští indiáni připravovali odvar z osikového listí, aby zakryli svůj pach před lovem zvěře, věřili, že je energie stromu ochrání proti zlým vlivům.
Lidé břízy (narozeni 21.6., v čase slunovratu): Jsou skromní, přívětiví, bystří, vděční, ale také tvrdohlaví a nedůtkliví. Jde o osoby citlivé, s dobrým vkusem. Ke své spokojenosti nepotřebují mnoho. Nechybí jim takt, díky přirozené inteligenci dovedou rozlišovat to podstatné od malicherností. Názory a sympatie nikomu nevnucují, nesnáší vulgaritu a hrubost. Je pro ně důležité pevné rodinné zázemí, aby překonali své vnitřní úzkosti a nejistoty. Najdou-li k sobě člověka moudrého a trpělivého, získají sebejistotu. Jejich zdraví bývá poměrně dobré.
Jaká je energie břízy? Symbolizuje naději, je vhodná pro melancholiky. Dodá jim dobrou náladu, rozvíjí jejich vnitřní sílu. Posiluje cítění a smysl pro společenství. V keltské mytologii byla bříza stromem zasvěcení do poznání dobra i zla. Kůru stromu Indiáni používali na výrobu vonných kadidel pro své duchovní obřady.
Lidé jabloně (narození 22.6 - 2.7.): Mají osobitý půvab, dokážou okolí zaujmout. Jsou sympatičtí, důvěřiví a velkorysí, dělí se nezištně s druhými. Mohou se tak stát obětí klamu, využívání. O budoucnosti moc nepřemýšlejí a nelpí na majetku. Mají značnou fantazii a představivost, sklon ke snění a sentimentu. Jejich život nebývá nudný. Své vědomosti dokážou zužitkovat, ale zbytečně se nepředvádějí. V milostném životě mají rádi změnu, flirtují. Najdou-li partnera stejně inteligentního a vnímavého, jejich láska je silná a prožijí spolu hezké manželství. Partner však musí počítat s tím, že jednají stylem - co na srdci, to na jazyku. Lidé jabloně jsou plní vitality a elánu až do stáří. Léčba chemickými léky jim neprospívá, lépe jim pomáhá přírodní alternativní medicína.
Jaká je energie jabloně? Prospěšná při pocitech hanby. Stimuluje harmonii a vnitřní očistu, podporuje plodnost, nervovou soustavu a srdce. Rozvíjí vnitřní mládí a blaženost člověka, obsahuje silný ženský princip. Rozvíjí jemnost a cit. Kdo se bojí smrti, tomu vrátí životní odvahu. Jabloň patřila mezi posvátné stromy Keltů. Byla symbolem života, lásky, dokonalosti a plodnosti, spojení člověka s přírodou.
(rid)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141240
DnesDnes254
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden254
Tento měsícTento měsíc6635

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice