Abyste se doma cítili skutečně dobře a spokojeně, nechte se inspirovat více než pět tisíc let starým východním učením feng shui. Pokud máte pocit, že váš příbytek potřebuje nějakou změnu, rádi byste mu dali novou, svěží tvář, jak to udělat, aby v něm proudila správná životní energie?
Chodba
Je vizitkou domu a rozhoduje o tom, zda se budou příchozí u nás dobře cítit. Hlavní dveře by se měly otevírat dovnitř. Pozor, úzký tmavý vchod brání energii čchi správně proudit, a podle učení feng shui může ovlivnit štěstí obyvatel. Ideální jsou pro chodbu světlé barvy, které i tmavým koutům dodají příjemnější atmosféru. Prostor lze zvětšit i pomocí zrcadel, k dobrému dojmu přispějí stropní osvětlení, stropní lampy. Do volných koutů a výklenků je vhodné umístit zelené rostliny, jež mají bránit tomu, aby se zde zdržovala negativní energie. Možná nevíte, že nefunkční nebo rozbitý zvonek na dveřích má podle východního učení způsobit úbytek známých a přátel. Skříňky a komody umístíme tak, aby je nemuseli členové rodiny obcházet, protože by jim mohly přinášet opakující se problémy.
Kuchyně
V bytě je nejdůležitějším pokojem, neboť se v ní nejčastěji potkávají všichni členové rodiny. Kuchyně je místem, kde se připravuje dobré jídlo, co má všechny posílit. Podle expertů na feng shui je vhodné kuchyni umístit co nejdál od hlavního vchodu. Propojení kuchyně s jídelnou má znásobovat harmonii a štěstí rodiny. Ideální barvou pro kuchyňské stěny jsou světlé odstíny, nejlépe bílá, žlutá, oranžová, které přispějí k harmonickému prostředí. V kuchyni udržujeme perfektní pořádek. Odpadky vynášíme pravidelně, všechno nepotřebné uklízíme. Sporák je podle východního učení symbolem bohatství rodiny, proto je zapotřebí, aby perfektně fungoval a udržoval se v čistotě. Déle nepoužívané plotýnky znamenají podle feng-shui úbytek peněz, finanční stagnaci. Zdobí vaši kuchyňskou linku různé stojany s noži? Podle feng shui právě řezná energie těchto vystavených nožů vytváří konflikty a problémy, proto by se měly uschovávat raději v zásuvkách. Podle principu východního učení musíme také dbát na to, aby proti sobě nebojovaly oheň a voda. Sporák nebo varnou desku umístíme alespoň šedesát centimetrů od dřezu a také dbáme na to, aby se dveře chladničky neotevíraly proti dveřím pečící trouby.
Obývací pokoj
Ideální polohou pro obývací pokoj je jih. Barvu stěn volíme v pastelových odstínech, neboť prostor uklidňují, navodí lepší náladu, přinášejí uvolnění. Obývací pokoj by měl mít spíš klasickou podobu, měl by se stát reprezentativní místností bytu nebo domu. Sezení je třeba řešit tak, aby nikdo z rodiny neseděl zády ke dveřím, každý dostal možnost vidět, kdo vstupuje do dveří, zároveň by měl mít před sebou co nejvíc volného prostoru. Pro lepší tok energie je vhodné, když jsou poličky opatřeny dvířky. Pokud jde o květiny, preferujeme raději zelené rostliny v květináči. Vytrvalé štěstí má podle feng shui přinášet do domu bambus, pomerančovník či citroník vnáší do domu prosperitu.
Koupelna a WC
Víte, že koupelna by neměla být umístěna na stejné stěně jako postel? Má to prý podle principů feg shui podlamovat zdraví. Vhodné není situovat koupelnu ani vedle ložnice, aby do ní neproudila „vodní energie“ a nerušila tak klidný spánek. Experti na východní učení doporučují, aby koupelna měla okno, čímž se zesílí energie v místnosti. Pokud to není možné, můžeme si vypomoci zavěšením zvonkohry nebo křišťálu. Stěnám koupelny bude slušet modrá barva, která ochlazuje a uklidňuje.
(es)

DODATEK 1
Zrcadla v bytě by neměla stát přímo proti vchodu, ale ani na konci chodby nebo třeba proti oknům. Měla by být umístěna tam, kde pomohou ve výhledu na dveře nebo vchod. Přednost dáváme zaobleným a kulatým tvarům, které nebudou bránit proudění pozitivní energie.

DODATEK 2
Vyvarujte se toho, aby interiér zdobily neživé věci, jako jsou například sušené květy, vycpaná zvířata, ptáci nebo třeba sbírka motýlů. Pokud chceme mít v bytě zdravé klima, musí z domu pryč.

DODATEK 3
Dbejte o to, abyste všude tam, kde pracujete, sedíte a zdržujete se delší čas, měli za zády pevnou stěnu bez okna a vždy viděli na vstupní dveře, které vám zajistí dobrý přehled o pohybu v místnosti. Jestliže tuto možnost nemáte, snažte se za záda umístit alespoň vzrostlejší květinu či větší kus nábytku.

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141324
DnesDnes129
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1091
Tento měsícTento měsíc7472

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice