Fotografie 0048Pátek 31. května - runa Raidho, Rad (cesta, kolo)

Výklad Lucia di Moriani: Možná vyrazíte na cesty, možná v rámci jakési záležitosti naleznete směr a vykročíte za svým cílem. V minulosti se cestovalo zejména za obchodem, proto lze říci, že runa v řádné pozici předpovídá vykročení tam, kde

vás čeká zisk - finanční či duchovní, záleží na okolnostech. Naslouchejte signálům, které zachytíte, nebojte se ani jednat a uplatňovat své vize a nápady. Runa vám naznačuje, že na cosi nadešel vhodný čas, stejně tak může symbolizovat příchod dobrých zpráv, vyjasnění nějaké situace. V souvislosti s láskou předpovídá, že je láska na cestě, pokud jste sami a partnera hledáte. Jestliže partnera máte, pak ukazuje na rychlejší vývoj vztahu a upozorňuje, že se nemáte bát změn, prospějí vám.
Runa Raidho představuje pohyb (fyzický či duchovní, tedy jde i o posun v myšlení, poznání), jízdu, cestu vpřed, která člověku objasní určité situace a umožní mu nové začátky, rozšíří jeho obzory. Bývala spojována s obrazem černého koně s kočárem a jezdcem v kápi, kteří uhánějí po druidské cestě do podsvětí. K runě se pojí číslo pět, živel voda, strom dub, rostlina pelyněk, hláska R, barva jasně červená a modrá, zvíře kozel, nástroj kladivo, kámen chrysopras. V souvislosti se zdravím pod její působnost spadají nohy a hýždě. V magii je součástí rituálů k hladkému průběhu jednání a záležitostí, na ochranu proti překážkám a potížím na cestách. V podobě amuletu dodává člověku energii na cestě kupředu.

Sobota 1. června - runa Thurisaz, Thorn (trní)

Výklad Lucia di Moriani: Runa říká, že některé dnešní události mohou poněkud zamíchat kartami, jak se říká. Doporučuje vám tedy zvolnit tempo. Připomíná vám, že přílišné ambice a zbytnělé ego člověku škodí, mohou vyvolat vlnu odporu a nepřátelství z okolí. Neponechávejte tedy nic na náhodě. V rámci jakýchkoli aktivit buďte pozorní, pečliví a důslední. Počítejte s tím, že když se objeví změny, překážky, budete tlačeni k rychlému rozhodnutí. Reagujte a jednejte však uvážlivě, neváhejte využít rady okolí, abyste neudělali zbytečnou chybu. Máte na to, abyste dokázali zmírnit dopad negativních důsledků a i přes potíže se posunuli ke svému cíli. V souvislosti s láskou runa varuje, bezpečí rodiny je zřejmě podkopáno. Partnerským vztahům hrozí narušení, ale zachovejte chladnou hlavu. Snažte se vnímat potřeby partnera a věřte, že najdete účinná opatření, jež povedou k nápravě.

Thurisaz patří k nejmocnějším runám futharku. Představuje hrom a blesk, současně symbolizuje nutnost bojovat za své štěstí, překonávat překážky. K runě se pojí planeta Mars, rostlina netřesk, keř trnka, barvy jasně červená a fialová, živočich had, živly voda a oheň, číslo tři, hláska TH (vyslovovaná jako v angličtině, tedy D), den čtvrtek, nástroj nůž, kámen safír. V kontextu se zdravím této runě podléhá srdce a jeho nemoci. V magii je součástí ochranných rituálů. Jako amulet pomáhá člověku překonat strach.

Též poskytuje ochranu před neznámem a dokáže vytvořit ochranný štít.

Neděle 2. června - runa Wyrd prázdná runa, runa osudu

Výklad Lucia di Moriani: Podle tažené runy lze soudit, že dnes není nic předem dáno, vše ukáže až další vývoj situace a okolností, tedy to chce čas. Záleží totiž na vašich dílčích rozhodnutích a volbách, každopádně se můžete ocitnout na prahu nějaké životní změny, můžete vstoupit do nové etapy života. Pokud tedy tápete, staré už není, ale nové ještě nezačalo, případně cosi chcete nastavit jinak, měli byste se zamyslet nad svými potřebami i touhami. Pak aktivujte síly, abyste určité záležitosti a vývoj svého života nasměrovali na cestu, kterou se hodláte vydat. Je to zkrátka hlavně na vás, na vaší odvaze a pevné vůli. Ty vám pomohou přitáhnout do života zdar a dobré věci příští.
Runu Wyrd nelze brát jako negativní ani jako pozitivní runu. Je naprosto komplexní a žádá vás, abyste si uvědomili, nakolik máte svůj život pod kontrolou. Naznačuje, že je třeba činit vědomá rozhodnutí a přebírat odpovědnost za svá rozhodnutí. Nemá žádné vyobrazení a jakoby říkala, že vše ukáže čas. Není spjata se žádnými čísly, barvami, rostlinami ani stromy či zvířaty...

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141324
DnesDnes128
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1090
Tento měsícTento měsíc7471

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice