0905archeSymbolika horoskopu obsahuje až dvanáct základních archetypů či osobností bytí. Do jejich tajemství vás postupně zasvětí astroložka a konstelářka Pavlína Holancová. Každý z archetypů má nezastupitelný význam. Každý archetyp představuje potenciál a naznačuje cestu růstu.

 

VENUŠE

Venuše (řecká Afrodíta) se jako bohyně lásky a krásy vydává cestou věcí, které se týkají našeho srdce a estetického cítění. Symboly spojenými s Afrodítou jsou holubice, labuť, granátové jablko, myrta, lípa, mušle, delfín. Tato bohyně má mnoho podobností s Velkou Matkou, která vládne zrození, životu, bohatství, lásce, smrti a osudu. Od starověku byla identifikována s planetou Venuše a ranní hvězdou (Jitřenka) a večerní hvězdou (Večernice). Afrodíta ztělesňuje archetypální kvality přitažlivosti, potěšení, harmonie, smyslnosti, vášně, ale i zranitelnosti, utrpení, tvořivosti, snahy o krásu. Představuje duchovní touhu, která se odráží v lásce k Bohu, a ukazuje na více lidských aspektů lásky. Tyto jsou zastoupeny v naší touze najít opravdového partnera v životě, spřízněnou duši. Archetypálně bohyně je také spojena s chaosem. Symbolizuje tak kreativní akt tvůrčího procesu, tvůrčí inspiraci, která často pochází z nejtemnějšího chaosu, zmatku, boje, bolesti, strachu a rizika. Je to tvořivá síla spojená se vznikem něčeho nového, ať už se jedná o fyzické narození, tvorbu nebo povzbuzující rozhovor. Její archetypální vliv tak míří daleko za hranice sexuálního či romantického spojení, ale doslova zastupuje spojení mysli, srdce a ducha. Umístění Venuše v individuálním horoskopu symbolizuje archetyp naší vnitřní ženy (komplementární s vnitřním mužem). Toto postavení ukazuje, jak a kde se člověk potřebuje rozvíjet v lásce. Znamení Venuše definuje, jak nejlépe prožíváme emocionální spojení s ostatními, zatímco jeho umístění v domě naznačuje, na jakou oblast se budeme muset zaměřit, abychom mohli své vztahy rozvíjet. Naše vnitřní žena tak ukazuje na oblast sebevědomí, sebepřijetí, emoční stránku, schopnost vyjádřit ocenění, fyzický kontakt, schopnost navazovat vztahy a jejich podstatu.

Lidé s nativní Venuší v ohnivém znamení (Beran, Lev, Střelec): Potřebují se cítit přijati, milováni a poctěni za to, kdo jsou. Aby je však ostatní milovali a ctili, musí se nejprve milovat a přijmout. Jsou ochotni jít do rizika a dobrodružných vztahů, setkání, akcí. V tomto smyslu také dokáží výrazně ocenit své partnery. V lásce jsou přímí a upřímní a to samé očekávají od ostatních.

Lidé, kteří mají Venuši ve vodním znamení (Rak, Štír, Ryby): Musí být spojeni se svou vlastní zranitelností, aby nebudovali zdi kolem svého srdce, aby se nevyhýbali vztahům. Jsou nejcitlivější k emocionálním projevům náklonnosti a opatrní při vytváření nových společenských vazeb. Důležité slovo je pro ně - pečovat. Venuše ve vodním znamení potřebuje pečovat o své blízké (Venuše v Raku se tak například učí přes své kořeny a předky). Slovní projevy náklonnosti jsou pro ně méně důležité než sdílení pocitů.

Lidé, kteří mají Venuši ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář): Pro ně je důležité ocenění od okolí. Aby ho však získali, musí se nejprve naučit, jak ho dát. Komunikace je klíčovou složkou v jejich vztazích. Dokáží láskyplně reagovat na slovní projevy zájmu a náklonnosti. Sdílení myšlenek je pro ně nejdůležitější částí vztahu. Venuše ve Vahách je zde v povýšení a tito lidé jsou také mnohem více naladěni na vše krásné, estetické, harmonické a partnerské.

Lidé, kteří mají Venuší v zemském znamení (Býk, Panna, Kozoroh): Kladou důraz spíše na praktické a materiální hledisko než na hřejivé emoce a milující slova. Ať už se jedná o finanční péči, o rodinu, o věci a pomoc při udržování pořádku, musí mít hmatatelné výsledky, aby byli uspokojeni. Nejvíce oceňují fyzické projevy náklonnosti a oddanosti.

V jakém znamení máte Venuši vy? Venuše přirozeně „přitahuje“ do vašeho života ty „správné lidi“, ale také ukazuje na to, kde zažíváte ve vztazích (partnerských, osobních) nerovnováhu, co je potřeba ve vztazích „uzdravit“. Pokud s tím potřebujete poradit, můžete se obrátit na Pavlínu Holancovou.

(cul)

Kontakt: www.pavlinaholancova.cz

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141323
DnesDnes123
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1085
Tento měsícTento měsíc7466

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice