Fotografie 0027Pátek 10. května - runa Eihwaz, Eoh (smrt, vzkříšení)

Výklad Lucia di Moriani: Runa říká, že nastal čas, kdy může dojít k pomyslnému přerodu. Zamyslete se tedy nad svými životními postoji, nad tím, kam směřujete a kam byste směřovat chtěli. A berte vše tak, jak to přichází. Netrapte se

pro zmařené plány, vězte, že i překážky, které před vámi vyvstanou, mají svůj význam. Runa vám zároveň ale připomíná, že osud není dogma. Zbavte se tedy pocitu bezmoci. Chcete-li dojít úspěchu, nesmí vám chybět vytrvalost a disciplína. Co se týká zaměstnání, nelze vyloučit, že bude nějaká činnost ukončena. V tom případě využijte čas na plánování nových projektů a dalších aktivit. V souvislosti s láskou podumejte nad tím, co pro vás partnerský vztah znamená, zda vás skutečně obohacuje, naplňuje, nebo vás naopak svazuje. Runa nevylučuje konfrontaci a následné změny. Ale jakkoli mohou být nepříjemné, měly by vést k osvobození se z nefunkčních a starých vazeb, uvolnění tlaku a zbavení se negativních pocitů.

Runa Eihwaz vyjadřuje jednotu života a smrti, avizuje příchod změn, šanci začít novou životní etapu. Pojí se k ní číslo 13, hláska EJ (s tvrdou výslovností, takřka Y), strom tis a rostlina mandragora, barvy černá a tmavě modrá, kámen topaz, nástroj luk, element země. V rámci zdraví se využívá při léčbě zraku. V magii je součástí ochranných rituálů proti cizímu vlivu a magii. Ve formě amuletu runa ochraňuje člověka před zklamáním a zmatky, zajišťuje mu trvalost lásky.

Sobota 11. května - runa Sowulo, Sigel (Slunce, úspěch)

Výklad Lucia di Moraini: Runa je mimo jiné vykládána jako vítězství řádu nad chaosem. Leccos se tedy možná dnes urovná, vyjasní. V rámci zaměstnání, studia i podnikání vám tažená runa slibuje prosperitu. Jednejte však po zralé úvaze, záleží hlavně na vašem přístupu a snaze, jak co dopadne. Každopádně se můžete stát motivací pro druhé, můžete jim předat něco ze svých zkušeností, moudrosti. V souvislosti s láskou runa předpovídá, že jste schopní vyřešit - překonat - jakýkoli konflikt, zmírnit případné napětí. Slunce ve vztahu značí založení rodiny, nelze proto vyloučit početí potomka. Kdo je sám, má velkou naději na zrod perspektivního vztahu.

Runa Sowulo je velice silnou pozitivní runou. Je spojována se Sluncem, které je pro každé náboženství zdrojem životadárné energie, ztělesňuje božské síly. Sluneční svit představuje i duchovní sílu a osvícení, plodnou sílu, která vede k osobnímu růstu a rozvoji. Runa je symbolem znovuzrození a oživení, úrody a tepla, síly, která překoná chladné a kruté mocnosti zimy. Pojí se k ní barvy zelená a zlatá, živly země a vzduch, stromy dub a jalovec, rostlina jmelí, číslo 16, hláska S, pták orel, kámen rubín, věc štít. V rámci zdraví se tuna využívá na podporu hojení popálenin a při léčbě kožních chorob. V magii je to silná ochranná runa. Je součástí posilujících rituálů před očekávaným jednáním, střetem. Dodává totiž člověku sebevědomí a sílu, zvyšuje jeho charisma, dodá mu sebejistotu, pomáhá vítězit. S touto runou se ale musí zacházet opatrně, neboť její síla je až agresivní, může se vymknout kontrole. Mohla by člověka dovést k aroganci, domýšlivosti.

Neděle 12. května - runa Jera, Ger (sklizeň, spravedlnost)

Výklad Lucia di Moriani: Tažená runa naznačuje, že začnete sklízet výsledky své píle. Spravedlnosti bude učiněno zadost a vaše snahy budou po zásluze odměněny. Obecně runa signalizuje, že se cosi pohne kupředu. Nemusí se jednat o vývoj rychlý, ale jistý. V souvislosti s povoláním runa nevylučuje, že se objeví šance na lepší místo, k posunu v kariéře. Co se lásky týká, lze očekávat silné pozitivní city. Kdo je sám, dostane příležitost k seznámení, bude mít možnost nalézt partnera, s nímž bude šťastný. Ve svazku manželském či partnerském se projeví, co kdo do vztahu bylo vkládal.
Runa Jera v představách našich předků ji zobrazoval lán obilí, uprostřed něhož stál strom obsypaný plody. Lze ji interpretovat i jako rok, ale nikoli kalendářní. Jde spíše o období, kdy se země stává úrodnou, je to koloběh života, smrti a znovuzrození. Jera symbolizuje atributy - žně, žatva, letní a zimní slunovrat, výnos, produktivita, rozvoj. Pojí se k číslu dvanáct, hlásce J, stromu dub a rostlině rozmarýn, k živlu země, barvám černé a bledě modré, kamenu karneol, nástroji kosa. V kontextu se zdravím je využívána při léčbě střev a špatného trávení. V magii je součástí rituálů na podporu nových projektů a k zajištění hojnosti - dobrých výsledků. Jako amulet člověku připomíná, že vše má svůj čas a jak kdo zaseje, tak sklidí.

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141323
DnesDnes123
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1085
Tento měsícTento měsíc7466

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice