candle 3133631 960 720Některé bylinky lze využít v kuchyni či v péči o zdraví a vzhled, ale mnohé mají magickou sílu. Ať jste duše citlivá, pragmaticky uvažující typ člověka, nebo dáte na svou intuici, možná se necháte některými bylinkovými rituály inspirovat.

 

S tymiánem uvidíte skřítky

Tymián byl svázán s magií a čarodějnictvím. Využívali ho již staří Sumerové před 3 500 lety, a to jako aromatické vykuřovadlo. Bylinkou se sypala obětovaná zvířata, aby se stala přijatelnější pro bohy. Tymián dříve symbolizoval odvahu a byl důležitý pro ty, kteří se chystali na dráhu bojovníka. Lidová pověra praví, že ten, kdo si vetkne tymián do vlasů, se údajně stane neodolatelným pro opačné pohlaví, navíc mu to umožní vidět skřítky a víly.

Jak získat ztracenou lásku

Třapatka - echinacea - se využívala jako magická rostlina na výrobu amuletů a bývala součástí kouzel a čar s bylinkami, které se snažily o povzbuzení a navrácení zdraví. Má prý navíc tu moc, že dokáže přivolat zpět ztracenou lásku. Je k tomu třeba kytice echinacey, kterou postavíme do okna nebo přede dveře.

Heřmánek přitahuje peníze

Nálev z heřmánku lidé pili, aby dosáhli spojení se sluneční energií. Heřmánek byl také ve starých časech rostlinou bezpečí. V zahradě se pěstoval jako strážná a ochranná bylina. Lidé vytvářeli z heřmánku magickou bariéru kolem dveří a oken, aby zabránili přístupu negativních sil. Heřmánek má také schopnost přitahovat peníze, hazardní hráči si myli ruce v odvaru z heřmánku, aby si zajistili výhry.

Pryč s negativními silami

Zázvor tak trochu připomíná lidské tělo s končetinami. Když na zázvor uvážeme žlutou stuhu a uschováme jej v autě nebo zavazadle, vyhnou se nám různé nehody i negativní síly. Dříve lidé věřili, že k sobě přilákají peníze a zvýší tím bohatství a prosperitu, když si popráší vnitřek kapes mletým zázvorem nebo do plátěného sáčku vloží kousky čerstvého zázvorového oddenku a sáček budou mít stále při sobě v kapse či kabelce.

Sexuální aktivita mužů

Od pradávna byl dub považován za posvátný strom. Řekové ho zasvětili nejvyššímu z bohů Diovi, staří Slované bohu hromu a blesku Perunovi. Slované stromu přinášeli obětiny a věřili, že jim pomáhá od bolesti a mnoha neduhů. Stačilo se o dub opřít či ho obejmout, aby člověk do sebe načerpal jeho silnou energii. Magické rituály se proto obvykle konaly pod starými duby, náboženské modly se vyřezávaly z dubového dřeva. Malý žalud byl považován za talisman, který přinášel zdraví a plodnost, ale také prosperitu a sexuální aktivitu mužů.

Magický účinek mateřídoušky

S mateřídouškou se pojí spousta legend, pověr a pověstí, neboť jí byl připisován magický účinek. Ve starém Římě se přidávala do jídla, aby chránila před hadím uštknutím. Čarodějnice a bylinkářky ji hojně využívaly při čarování, dokonce s ní vykuřovaly proti jedovatým živočichům. U Slovanů byla tato bylinka zasvěcena vílám, rusalkám a bytostem v podobě krásných dívek v bílém, s dlouhým rusými vlasy, zdroji jejich síly. Mateřídouška zaujala i venkovská děvčata, zaplétala se do svatojánských věnečků z devatera kvítí. Dívky musely květy trhat večer před sv. Janem Křtitelem, a přitom nepromluvit ani slůvko. Bylo potřeba květy donést domů, tam uvít věneček a položit ho na hladinu uprostřed mísy naplněné vodou. Z té strany, kam se věneček pohnul, měl přijít milý. Na noc si pak věneček položily pod hlavu, aby se jim o milých hezky snilo.

(žuk)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141238
DnesDnes234
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden234
Tento měsícTento měsíc6615

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice