Dnešní prognózy se nevyhýbají ani takové záležitosti, jakou je manželské soužití. Jeden výzkumný tým v Seattlu ve státě Washington nahrál na videokazetu stovky manželských dvojic. Před kamerou spolu tyto dvojice hovořily o různých citlivých otázkách a problémech, jako jsou peníze, sex, společné zájmy, řešení problémů, žárlivost, hádky, trávení

volného času apod. Výzkumníci potom sestavovali rovnice, podle nichž se mělo zjistit, zda manželům jejich vztah vydrží. V úvahu přitom brali jejich přístup k životu, vstřícnost vůči názorům toho druhého i to, do jaké míry se nechávají ovlivnit lichotkami nebo také kousavými poznámkami svého partnera.

O čtyři roky později se zjistilo, že v 94 procentech případů předpověď manželského soužití vyšla. Co tedy ve ovlivňuje skutečnost, zda manželství vydrží a bude šťastné? V případě úspěšných manželství převažovala pozitivní interakce nad negativní v poměru pět ku jedné. Vše se projevovalo například tím, že se spolu manželé během rozhovoru smáli a vtipkovali. Na druhé straně nejspolehlivější předzvěstí rozvodu a rozpadu manželství se stal pohrdavý výraz, který pohrával na tváři jednoho z partnerů, zatímco ten druhý hovořil. Získané poznatky v souvislosti s předpovědí úspěšnosti manželského soužití nyní výzkumný tým ve Washingtonu využívá k tomu, aby pomohl manželstvím, která se potýkají s problémy.

(vel)

Foto: Pixabay

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141241
DnesDnes258
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden258
Tento měsícTento měsíc6639

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice