Mladá Kanaďanka s čínskými kořeny Elisa Lam se v roce 2013 rozhodla sama odcestovat do Los Angeles, aby poznala místní život. Chtěla si jen užít několik dní volna a podívat se po místních zajímavostech. Za několik dní potom, co se ubytovala v hotelu Cecil, byl ale celý svět na nohou a horlivě diskutoval. Všechny zaskočila její děsivá a nevysvětlitelná

smrt!

Cesta za dobrodružstvím

Jednadvacetiletá Elisa přijíždí do města a shání levné ubytování. Potká sympatického mladíka, který jí poradí, aby navštívila hotel Cecil. Je prý levný a v centru, odkud bude mít možnost vycestovat snadno každým směrem. Elisa ale netuší, že obrovský hotel má své nejlepší roky za sebou a nyní často poskytuje útočiště i různým kriminálním živlům. Policie sem zavítá skoro pokaždé, když hledá nějakého násilníka nebo dokonce vraha. (Měl zde být ubytován i masový vrah Jack Unterweger.) Dívku však zláká cena, proto se zapíše. Denně volá rodičům, vše se zdá být naprosto v pořádku. Jenže když se Elisa náhle odmlčí, je jasné, že se něco stalo. Její rodiče ji velmi brzy přijíždí do města hledat, na nohou je i policie. V pokoji, kde bydlí, se nachází vše, co měla s sebou, po mladé dívce jako by se země slehla.

Hledání bez úspěchu

Jsou vyslýcháni zaměstnanci hotelu, další svědci. Policie dokonce nalezne i mladého muže, který Elise hotel doporučil. Den před její smrtí s ní dokonce měl telefonní hovor. Žádná podezřelá okolnost se ale nevyskytla. Všichni vyslýchaní mají alibi, jsou tedy mimo podezření. Tělo dívky se navíc nenalezlo. Do případu nevnesl žádné vysvětlení ani videozáznam z výtahu, na kterém je dívka krátce před svým zmizením. Kamera však zach tila její podivné chování a vnesla do případu další záhadu. Elisa se zde před někým skrývá, divoce mačká všechna tlačítka. Několikrát vykoukne ze dveří a zase se rychle schová v rohu. Pak z výtahu vyjde, s někým hovoří, s někým, kdo na záznamu vidět není. Při rozhovoru rozhazuje rukama, pak odchází. Od té doby ji nikdo nespatřil.

Ta voda divně chutná!

Policie nemá tělo, žádnou pořádnou stopu, žádného podezřelého. Případu se chopí také novináři, kteří zveřejňují i záhadný videozáznam. Lidé po celém světě diskutují, přemýšlejí, co se mohlo ve výtahu odehrát. Policie je v koncích. V hotelu se mezi tím odehrává děsivé drama. Hosté si ztěžují na kvalitu vody, údajně je divná, má zvláštní barvu a podezřele chutná. Údržbář jde tedy na střechu hotelu, kde jsou obrovské zásobníky vody, aby je zkontroloval. Když u jednoho nadzvedne poklop, naskytne se mu děsivý pohled. Ve vodě plave nahé tělo mladičké Elisy, vedle ní její šaty. Bylo zde celé dva týdny. Jak se ale dostalo Elisino tělo na střechu a následně do zásobníku? Vše má objasnit pitva, jejíž závěry jsou ovšem šokující. Dívka se prostě utopila, žádné další zranění nebylo nalezeno.

Neviditelný pachatel

Jak se drobná dívka mohla sama dostat do zásobníku? Navíc nahá? Musela mít šaty v ruce. Těžký poklop byl nejspíš nad její síly, musela ho také za sebou i pečlivě zavřít. V té době byl navíc zásobník plný vody. Dveře na střechu hotelu byly zamčeny a chráněny alarmem. Dívka musela nějakým záhadným způsobem překonat i tuto překážku.

Před kým se dívka schovávala ve výtahu? S kým to hovořila? Pokud mluvila se svým vrahem, velmi zkušeně se před kamerami skryl. Jak ale dívku zabil, když na těle nenašli lékaři žádné známky násilí? Šetřením bylo zjištěno, že ze záznamu několik vteřin chybí. Kam zmizely, dosud nikdo nezjistil. Případ byl uzavřen jako nehoda. Elisa se nejspíše podle policie zabila sama. Měla trpět psychickým onemocněním. Další vysvětlení jednoduše není. Několik hostů se po tomto incidentu z hotelu odhlásilo a dokonce žádalo finanční odškodnění. Elisina smrt nadále zůstává velkou záhadou.

Naďa Kučerová

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141324
DnesDnes127
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1089
Tento měsícTento měsíc7470

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice