Pátek 11. května – runa Kaunaz

Výklad Lucia di Moriani: Runa vás nabádá, abyste dnes neplýtvali silami ani prostředky. Sice zřejmě spatříte, uvědomíte si, své možnosti, mohou se před vámi objevit nové příležitosti (a také svody), ale do ničeho se nehrňte po hlavě, jak se říká. Runa sice naznačuje, že i přes případné

potíže dosáhnete úspěchu či svého cíle, ale nevěřte tomu, že to bude na pouhé lusknutí prstů. Jakkoli se něco jeví jednoduché, budete potřebovat dostatek vůle a vytrvalosti. Pokud máte potíže se zdravím, věnujte léčbě a péči o svou fyzickou i psychickou kondici maximální pozornost. Bude to mít výraznější pozitivní efekt.

Název runy Kaunaz bývá překládán jako pochodeň, symbolizuje světlo na duchovní cestě, božský oheň, který si nese každý ve svém srdci. V jasu jeho plamene nacházíme řešení situací, jimiž procházíme. K runě se pojí hláska K, číslo 6, barvy modrá a světle červená, pták výr, drahokam chalcedon, směr západ, strom borovice, léčivé rostlina blatouch močálový nebo také petrklíč, živel oheň, den v týdnu úterý, měsíční fáze ubývající, polaritu má ženskou. Je skvělým pomocníkem při léčbě zánětů, pomáhá zvládnout horečnaté stavy. Je spojována s ohněm a v magii je součástí rituálů k zažehnutí sexuální přitažlivosti mezi milenci. Jinak též čistí mysl, posiluje tvořivost, zvyšuje sebedůvěru.

 

Sobota 12. května – runa Inguz

Výklad Lucia di Moriani: Energie ani elán vám chybět nebudou, berte však taženou runu jako výzvu k vnitřnímu klidu a uvědomění, k udržování kontroly nad temperamentem. Co se týká práce či podnikatelských aktivit, dnes můžete leccos promyslet a naplánovat. V souvislosti s láskou runa hovoří o čase zamilovanosti. Případné neshody v partnerském vztahu tak můžete urovnat. Jste -li sami, neváhejte projevit komusi sympatie.

Inguz je symbolem plodné energie, je zmiňována i jako ochránkyně rodinného krbu, domova. K runě Inguz se pojí hláska N, číslo 22, strom jabloň, rostlina černohlávek obecný, živly vzduch a oheň, kámen jantar, pták kukačka, barvy oranžová a žlutá. Bývá využívána v souvislosti s nemocemi a poruchami mužských pohlavních orgánů, někdy se ale doporučuje i těhotným ženám. V magii je runa součástí rituálů k zajištěné úrody a plodnosti.

 

Neděle 13. května – runa Pertho

Výklad Lucia di Moriani: Do vašeho života mohou vstoupit nečekané události. Runa vám připomíná, že za určitých okolností nemá smysl s tím, co se děje, bojovat. Je nutné přijmout to a projít tím. Pokud budete v souladu se svým vnitřním naladěním a budete naslouchat intuici, neuděláte chybu. Runa vám doporučuje nepřemýšlet moc nad minulostí. Věnujte se raději péči o domácnost, práci na zahradě. Setkávejte se s přáteli a příbuznými. Kdo je sám, neměl by sedět doma, nýbrž navštívit nějakou společenskou akci. Věřte, že i vám je osud nakloněn a můžete někoho zajímavého potkat.
Pertho je „osudovou runou“ a v nordickém výkladu symbolizuje tři sudičky ztělesňující minulost, přítomnost a budoucnost. Poukazuje na osud a předurčení, vyjadřuje zákon příčiny a následku. Ukazuje život jako hru, v níž je výsledek vždy nejistý. K runě se pojí číslo 14 a hláska P, stromy jilm, osika a buk, rostlina oměj, živly země a vzduch, barvy tmavě zelená a černá, pták volavka, kámen akvamarín. V léčitelství pod její působnost spadají a prsa a ženské pohlavními orgány, může pozitivně ovlivnit porod (tiší bolest). V magii se runa Pertho používá v rituálech k prohloubení senzibility, k posílení skrytých schopností a vědomostí.

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141240
DnesDnes256
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden256
Tento měsícTento měsíc6637

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice