Beran

Příroda, domov

Probudí se ve vás svědomí, uvědomění si toho, co vše děláte špatně, přepadne vás snaha o nápravu. To je v pořádku, pokud chcete přírodě ulehčit, začít se zajímat, kde můžete přiložit ruku k

 dílu. Pamatujte ale, že celý svět nespasíte. Cení se jakákoli snaha, dělejte, co můžete.

Býk

Ohlédnutí, předchozí činy

Zapomeňte na minulost, co se stalo již nejde odestát. Nenapravujte předešlé chyby, ale snažte se z nich poučit, nedopusťte, aby vás nadále svazovaly. Všechna traumata zkuste vidět jinak, berte je jako školu života. Bez nich byste nikdy nebyli tam, kde nyní jste. Ale jděte dál.

Blíženci

Touha, trpělivost

Vše má svůj čas, vše přichází v tu správnou chvíli. Nemůžete ovlivnit, kdy je vhodná příležitost, nejste páni osudu. To on nad vámi bdí a vede nás přesně tak, jak je správné. Nevzpírejte se mu, nejenže je zbytečné odporovat, ale výsledkem může být smutek a beznaděj.

Rak

Rozloučení, konec

Občas je nutné zanechat za sebou vše, co vám již nic dalšího nedává. Je potřeba se rozloučit s tím, co vás dovedlo do konkrétního cíle, ale vy musíte pokračovat dál. Před vámi jsou další otevřené dveře, stačí jen vejít a rozhlédnout se. Spatříte nové lidi, nové možnosti.

Lev

Podoba, tvořivost

Všichni mají možnost rozhodování a vůli jít za svými sny. I vy se můžete těšit na nové nápady, navíc v sobě máte něco, co nemá každý. Rozviňte svou kreativitu naplno, nebojte se nechat prýštit pramen energie. Začátky mohou být složité, ale výsledek vás zcela ohromí.

Panna

Vztahy, lidé

Současný rok je o vztazích, o lidech kolem vás, o národech, které by měly najít shodnou řeč. U vás se probudí tato stránka k životu naplno a bude na vás, jak se v lidech kolem sebe budete umět orientovat. Buďte spíše v roli pozorovatele, všímejte si indicií, jasně se ukáže, kdo je kdo.

Váhy

Rozdíl, rovnováha

Je důležité, aby svět byl v rovnováze, dobro a zlo musí mít svou jasnou podobu, abyste mohli rozeznat, co je správné. Nepřijímejte špatné věci jako problém, berte je jako ukazatel, kde byste měli začít pracovat a také napravovat. Výsledkem již další překážky nebudou, jen cíl.

Štír

Tvořivost, manipulace

V duchu plnění svých snů a přání můžete být čímkoli. Je ale potřeba zachovat si svou tvář, aby na konci snažení bylo i uspokojení. Zeptejte se tedy sami sebe, zda jsou vaše cíle skutečně vaše a tím pádem jdete i po své cestě. Může být pak sice delší, ale krásná a úspěšná.

Střelec

Souznění, rovnováha

Občas musíte ustoupit, potlačit své ego. Rozhodně se ale nemůžete stále jen přizpůsobovat. Nebojte se být sami sebou, ukažte, že máte své názory, za kterými si stojíte. Všichni s vámi nebudou souhlasit, ale tak to má být. Váš život se stane lehčím a příjemnějším. Mějte rádi sami sebe.

Kozorožec

Spojení, nahlížení

Dělíte životní filozofii na duchovní a materiální, vždy se ale jedná jen o úhel pohledu. Nelze rozdělovat něco, co jedno jest. Hledejte střed, neodmítejte ani jedno, ani druhé. Položte se více do svého nitra, meditujte, a pak se znovu podívejte na svůj život. Najdete soulad a klid.

Vodnář

Léčba, celistvost

Nemusíte mít nutně zvláštní dar, abyste byli světu přínosem. Máte v sobě spoustu empatie a lásky, kterou, pokud ji rozdáte, okolí nadchnete. Zmůže hodně, udělá spoustu lidí kolem vás šťastnějšími a radovat se skutečně ze života pak budete i vy. Jste jedineční, na to pamatujte.

Ryby

Sny, realita

Všichni sní, všichni mají svá tajná přání. Některá si můžete skutečně splnit, na některá ale není správný čas nebo jednoduše nejsou příliš reálná. Netrapte se tím, že něco vám dáno není, vždy je jen potřeba se lépe dívat. Na své cestě jen občas míjíte ta opravdu správná odbočení.

(nak)