Svátek slaví Vladimír

Jméno má slovanský původ. Vykládá se jako „vládce míru”, také „mocný, vládce světa” („mír” se ze staroslovanštiny překládá jako „svět”, potažmo „svět v míru”). Některé prameny uvádějí, že jméno se mezi Slovany začalo

užívat zvláště poté, co Vikingové ovládli ruské kmeny. Má tedy jít o obdobu jména Valdemar s významem „velký vládce” (druhá část jména by pocházela ze starogermánského „mér” − „silný”).

Astroložka a numeroložka Daniela Hannah upozorňuje: "Toto jméno je zatížené karmou a nepřízní osudu. Sice honosně vypadá, ale je dosti záludné. Svému nositeli nepřináší štěstí v citech ani ve zdraví. Pokud se Vladimírovi něco podaří, je to díky jeho souřadnici s příjmením a dobrému datu narození. Přesto vždy určité potíže přetrvávají. Opět platí, že zákon lidství a soucit, práce pro lidi, Vladimíra z větší části osvobozuje od zátěže. Přesto bych zvažovala volbu tohoto jména pro syna. Jménu vládnou Merkur, jenž zaručuje vysokou inteligenci, Mars, který mu dává bojovnost, a Saturn, planeta osudu a karmy."

(cul)

Foto: Pixabay

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141239
DnesDnes242
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden242
Tento měsícTento měsíc6623

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice