Udržet si dobré zdraví, tělo ve výborné kondici, svěží mysl, záleží do jisté míry i na skladbě jídelníčku. Jak pohlížejí hvězdy na jednotlivá znamení zvěrokruhu z astrologicko-gastronomického hlediska? Najdete se v následující charakteristice?

Beran

Pro Berana je typický spěch a netrpělivost. Stejně tak se chová u stolu. Nikdy nemá čas se pořádně najíst, sousta hltá a většinou se při jídle snaží stihnout spoustu věcí okolo. Nepotřebuje většinou žádný speciální jídelníček, jeho organismus dokáže upotřebit vše, co se mu předloží. Někdy však vaření považuje za ztrátu času. Upřednostňuje rychlá jídla, nejraději se stravuje v podnikové jídelně, v restauraci, fast foodu. Má rád pokrmy výrazné chuti, pikantní, stereotyp na talíři stejně jako v životě není nic pro něj.

Býk

Miluje pohodlí a dobrá jídla. Z toho pramení jeho takřka celoživotní boj s nadváhou. Pokud jde o stravu, nic si neodpírá. Miluje sladkosti, klasická domácí jídla, jeho mlsný jazýček nepohrdne ani exotickými pokrmy, v kuchyni rád experimentuje. Býk je mezi znameními zvěrokruhu největší požitkář a labužník, což se většinou podepisuje na jeho kyprých tvarech. Když už ho začíná nadváha rozčilovat a v běžném životě omezovat, pustí se do shazování kilogramů. Vůli má sice silnou, ale chuť k jídlu ještě větší.

Blíženci

Z posezení u jídelního stolu dokáží udělat obřad. Víc než servírované jídlo je zajímá, kdo s nimi usedne u stolu, zda si budou mít s kým zajímavě povídat, navazovat společenské kontakty. Soustředit se pouze na jídlo pro ně může být problém. Při přípravě jídla dávají přednost takovému, které jim nedá moc práce, nezabere příliš času, rychle je zasytí. Měli by se vyvarovat časté konzumaci sladkostí a alkoholu, jež jim pomáhají s pocity osamělosti a depresemi.

Rak

Potrpí si na domácí stravu, dokonalé vychutnání jídla v rodinném prostředí, v kruhu svých blízkých. Ke kuchařskému umění se však staví poněkud konzervativně, upřednostňuje klasickou úpravu pokrmů. Potrpí si na pěkné prostírání, jídlo servíruje s láskou, vkusem, pečlivostí. S výraznými chutěmi, specialitami, experimentováním u plotny u Raka moc nepochodíte. Plný talíř tradičního jídla se pro něj může stát někdy šidítkem. Dobrým jídlem si vynahrazuje to, čeho se mu životě nedostává, o co je ochuzen.

Lev

Lev si v životě nechce nic odpírat, klade si velké cíle, potrpí si na luxus. Ani v jídle se zpravidla neodbývá. S pocitem blaženosti si vybírá prvotřídní restaurace a vytříbeným jazýčkem rád proniká do tajemství cizích kuchyní. V podstatě ale rád ochutná úplně všechno. Vaření rozhodně nepatří k jeho nejoblíbenějším koníčkům, považuje ho za ztrátu času. Lev si potrpí na svůj zevnějšek, většinou chce mít hmotnost pod kontrolou. Ve svém velikášství nelituje žádné investice na to, aby dobře vypadal, svým chutím umí poručit.

Panna

Má o sobě jen to nejlepší mínění, k sobě je velmi náročná. Její praktické založení se projevuje i v kuchyni. Přednost dává racionálnímu jídelníčku, málokdy se nechá přemluvit k něčemu, o čem je přesvědčena, že zdraví neposlouží. Proto při vaření často upřednostňuje zdravé suroviny, má tendenci zařazovat do jídelníčku hodně ovoce a zeleniny, cereálních výrobků, bioproduktů. Svou hmotnost chce mít pod kontrolou. V dodržování diety, pokud uzná, že ji tělo potřebuje, bývá Panna zcela nekompromisní.

Váhy

Váhy nebývají hubené, neboť si potrpí na dobré jídlo. V tomto směru jsou hodně vybíravé a uspokojit jejich chuťové buňky je poměrně náročné. Váhy potřebují mít všechno v rovnováze, a tak si zpravidla dopřávají zdravou snídani, vydatný pestrý oběd, na talíři se neošidí ani ve večerní čas. Vzhledem k tomu, že dobře vypadat je pro ně hodně důležité, pro udržení optimální hmotnosti jsou ochotné hodně vytrpět. Raději se ale omezí v jídle, než by trpěly hladem nebo intenzivně sportovaly.

Štír

Má rád vzrušení, složité situace, potřebuje nad vším získat kontrolu. Ani v jídle nezapře svou vášnivost, rozhodně se v kuchyni nevyhýbá experimentům. Všechno dělá naplno. Má však tendenci k ukládání tuku v oblasti břicha. Proto by se měl vyvarovat mastným a tučným jídlům, hutným omáčkám, mít pod kontrolou příjem cukru. I ostrá, kořeněná jídla mohou jeho citlivý zažívací trakt podráždit.

Střelec

Toto znamení zvěrokruhu lpí na tradicích, a to se týká i pokrmů. V jídle je labužník a vaří s neobyčejnou fantazií. Nebojí se ochutnat něco neznámého, miluje exotické jídlo, dobré pití. Pokud se mu však jídelníček vymkne z rukou, může to vést k obezitě a alkoholismu. Sklon k pohodlnosti mu brání, aby se intenzivně věnoval amatérskému sportu, pravidelnému pohybu. Pokud chce být fit, musí být v dietě disciplinovaný, pomoci mu může rozumné stravování a pevná vůle.

Kozoroh

Pokud si stanoví cíl, dokáže být obdivuhodně houževnatý, někdy až tvrdohlavý. To v plné míře platí i o kuchařském umění. Také v kuchyni chce být za každých okolností dokonalý. Většinou má teorii, jak se říká, v malíčku a snaží se ji někdy až s urputností uplatňovat u sporáku. Vyhovuje mu jednoduchá strava, která je chutná a organismu přináší všechny výživné látky. Nejraději dává přednost teplé domácí stravě. Pokud se jeho postava začíná zakulacovat, bývá k sobě velmi přísný a zhubnutí nepovažuje za problém.

Vodnář

Vše, co ho omezuje, ze zásady odmítá. Neexistuje pro něj nic nemožného, rád experimentuje. Vaří s fantazií, ale čas strávený v kuchyni ho nijak zvlášť nenaplňuje. Raději se nechá pozvat do příjemné restaurace, lépe se cítí v roli hosta než hostitele. Vzhledem k jeho velké odolnosti vůči chorobám se nemusí v jídle nijak zvlášť hlídat. Pokud ho nadbytečné kilogramy omezují v běžném životě, dobré předsevzetí stravovat se dietně mu dlouho nevydrží. Na to je příliš velký labužník.

Ryby

Ryby lze pokládat za znalce dobrého jídla. Rády dělají dobré skutky, těší je, když mohou své nejbližší okolí učinit šťastné. Někdy věnují více pozornosti tomu, jak pokrm vypadá, než jak skutečně chutná. Z astromedicínského hlediska mívají Ryby slabší imunitní systém, a tak by v jejich jídelníčku neměl chybět dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Aby se zbavily případné nadváhy, k tomu potřebují silný podnět. Jestliže se rozhodnou pro dietu, většinou skončí jojo efektem.

(pru)

Foto: Pixabay

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141240
DnesDnes250
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden250
Tento měsícTento měsíc6631

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice