Pátek 12. května – svátek slaví Pankrác

Jméno je spíše ojedinělé a pochází z řečtiny. Bývá spojováno s řeckým jménem Pankrátios s významem „víceboj” nebo „velký závod”. Další teorie výkladu jméno překládá prostřednictvím řeckého slova

„pankratés” s významem „všemocný”.

Astroložka a numeroložka Daniela Hannah o mužích s tímto jménem míní: „K úspěchům se dostávají těžce. Jsou to osobnosti inklinující k humanitním vědám, hlavně k medicíně, psychologii. Vždy touží být na výsluní, v tom jsou nekompromisní. Nehodí se pro manželský život, jsou to velcí individualisté. Jméno doporučuji pro všechna znamení kromě Štíra a Vah., vládnou mu Saturn, Měsíc, Uran a Slunce."

 

Sobota 13. května – svátek slaví Servác

Jméno má původ v latině. Pochází z latinského slovesa „servare” s významem „uchovat, uchovávat” nebo „obsluhovat”. Jméno Servác se tak z latiny překládá jako „uchovatel, strážce”, také „osvoboditel, zachránce” nebo „zachráněný, obsloužený”.

Daniela Hannah říká: "Muži s tímto jménem mají proměnlivý charakter. Bývají inteligentní, živočišní, plní invence a touhy po dobrodružství, lákají je dálky. Na ženění moc nejsou. Jméno doporučuji pro znamení Střelec, Beran a Vodnář. Vládnou mu Slunce, Měsíc, Mars a Jupiter."

 

Neděle 14. května – svátek slaví Bonifác

Jméno pochází z latiny, vyvinulo se z latinské fráze „homo boni fati“. Ta se překládá jako „člověk dobrého osudu“ nebo také „člověk dobrého původu“ (bonus znamená v latině dobrý a fatum je osud). Jméno se vykládá také jako překlad latinského „bonum facere“, tedy „dobrodinec, dobroděj, člověk dobrých mravů a způsobů“. Latinská podoba jména je Bonifatius, významově podobné je i jméno Felix nebo české varianty Dobromír či Dobromil. Lidové pranostiky Bonifáce znají jako ledového muže. Spolu s Pankrácem a Servácem Bonifác ovlivňuje správný chod přírody na jaře, kdy se vše probouzí.

Daniela Hannah upozorňuje: "Jsou to kamarádi do nepohody. Mohou být dobrými cestovateli a podnikateli, také horolezci. Je v nich spousta neklidné a velmi osobité energie. Jméno doporučuji pro znamení Býka, Lva, Střelce a Kozoroha. V Rybách se projevuje velmi roztěkaně a v Raku mívá pletky s alkoholem. Jménu vládnou Jupiter, Měsíc a Merkur."

(cul)

Kontakt: Daniela Hannah – www.astrokarty.cz

Foto: Pixabay

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141241
DnesDnes258
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden258
Tento měsícTento měsíc6639

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice