Terapeut a masér Josef Kudláček upozorňuje: „Přestože se o květnu hovoří jako o měsíci romantické májové lásky, je nejvíce oslabeným orgánem srdce. Srdce je radostné, ale i tragické, a to nejen symbolicky, ale i fyzicky. Však také ‚pohání‘ celé tělo a promítají se v něm poruchy

jiných orgánů. Je důležité si uvědomit, že problémy spojené se srdcem bývají převážně emočního původu. Narušení funkce srdce se projevuje nejčastěji v jiných částech těla. Mohou se ozvat potíže s páteří, můžeme zaznamenat potíže s dýcháním, specifické bolesti (tlak) v hrudníku, svalech a podobně. Krev a cévy navazují bezprostředně na srdce, tedy i na jeho funkční narušení. Zdrojem většiny těchto narušení jsou však poruchy páteře. Potíže srdce i navazující poruchy se mohou projevit též na jazyku.“

Kritický čas

Za dobu pro srdce kritickou lze označit čas od jedenácté hodiny dopoledne do třinácté odpoledne. Naopak doba příznivá trvá od třiadvacáté hodiny večerní do první hodiny ranní.

Symboly května

Symbolem květnaje oheň. Ovšem v první polovině měsíce je vhodné se mu vyhýbat v souvislosti s psychickou nebo fyzickou zátěží. Ve druhé polovině měsíce už však má na nás vliv kladný.

Květnu i srdci je přiřazena barva červená - nejprve ve světlých odstínech a později v tmavých, s pozvolným přechodem.

Znamenímkvětna i srdce je radost, což odpovídá vývoji v přírodě. Je to pocit veskrze kladný.

Doporučení pro měsíc květen

Je vhodné upravit stav krční páteře, doplnit chybějící minerály a látky, jako jsou hořčík, vitamín E, vápník atd. Do stravy zařaďte pšeničné klíčky, melasu, kakao, tmavé pečivo. Pijte bylinné čaje, především z osrdečníku obecného, karbince evropského, hlohu obecný a komonice lékařské. Velmi opatrně si ošetřujte reflexní plochy srdce, spíše se zaměřte na kauzální zóny, na nichž je ošetření mnohem bezpečnější. Mačkejte si univerzální body Br, C a S, dále bod sleziny a další.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Foto: Pixabay

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141324
DnesDnes127
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1089
Tento měsícTento měsíc7470

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice