Z mnoha legend, pohádek i tajuplných příběhů lze vyčíst, že naši Zemi v pradávných dobách obývali nejen draci, ale i různé příšery. Patřili k nim též dinosauři, kteří měli všelijakou podobu. Ty se podařilo podchytit díky různým vykopávkám a nálezům, ovšem někteří

podivní tvorové, ať již lezoucí, plovoucí či létající, zmizeli navždy z povrchu světa. Kde nelze určité druhy tvorů přímo doložit, tam obvykle o to víc pracuje lidská fantazie.

Jestli existuje nějaké středoevropské město, kde na draky a příšery věří dodnes, potom lze připomenout město Furth im Wald v Bavorsku, což česky zní jako Brod nad lesy. Toto město, ležící nedaleko od hranic s Českou republikou, jižně od Folmavy, zdejší lidé a hlavně turisté nazývají "město draků". Ve zdejší pestré historii se pak nepříliš dobře odráží právě nedalecí čeští sousedé, neboť zámek na náměstí ve Furthu zničili při svých nájezdech v 15. století husité a navíc je na oblouku městské brány vyobrazen bezhlavý bělouš. Malba odkazuje na legendu o českém loupeživém rytíři, který se pokusil utéct před spravedlností na svém věrném oři. Padací mříž na hradbách však usekla koni hlavu a rytíř skončil po právu v hladomorně. Někteří lidé přesvědčivě vyprávějí, že se bezhlavý bělouš ve městě v noci zjevuje a prochází ulicemi.

Pod balkonem Staré radnice se dá spatřit reliéf se zobrazením boje s drakem. Konečně s draky se ve Furthu setkáte takřka na každém kroku. Městské náměstí se vždy v srpnu promění v jeviště, kde se tradičně uvádí vůbec nejstarší německá lidová hra "Skolení draka." Ta vypráví příběh z doby husitských válek, kdy nelítostné boje probudí dávno zakletého nebezpečného netvora, který začne ohrožovat město. Od roku 2010 patří k hlavní atrakci této hry drak Tradinno - největší čtyřnohý kráčející robot světa, na jehož výrobě se podíleli specialisté na efekty hollywoodských filmů. Ve Furthu mají ovšem i své první německé Dračí muzeum otevřené pro veřejnost po celý rok.

(kov)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141240
DnesDnes254
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden254
Tento měsícTento měsíc6635

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice