Astrolog Richard Stříbrný upozorňuje: „Květen začíná za velmi dramatických astrologických okolností. Hned na sváteční první máj se vytvoří na ekliptice velký kosmický kříž v hlavních znameních zvěrokruhu, při kterém bude v napětí Luna ve znamení

Raka, Merkur s Uranem ve znamení Berana, Jupiter ve znamení Vah a Pluto ve znamení Kozoroha. Díky tomu lze očekávat ve světě (u nás to nemusí být tak intenzívní) ostré střety mezi sociálně citlivými skupinami obyvatelstva zaměřených spíše levicově (Luna v Raku) a krajní pravicí (Merkur konjunkce Uran v kvadrátu na Lunu). Výsledkem mohou být četná zranění, požáry a výbuchy, a to zejména ve večerních hodinách. Pro policii bude velmi těžké nalézt adekvátní a vyvážené prostředky k zastavení vandalství a násilí (napětí k Jupiteru ve Vahách). Nejvýznamnější mundánní konstelací (platnou pro celou planetu) květnových dní je trigon mezi Saturnem ve znamení Střelce a Uranem ve znamení Berana. Přináší lidstvu velkou šanci na zásadní průlom při řešení palčivých problémů ekologických, politických i náboženských. Je ideální čas pro pokus o prolomení bariér při vyjednávání nových mírových smluv v regionech, kde proti sobě stojí znepřátelené obyvatelstvo s rozdílným společenským zřízením a s rozdílným náboženstvím. Navíc se 3. května dává Merkur do přímého běhu ekliptikou, což ve společnosti urychlí tok informací a obchody se budou hýbat rychleji než doposud. Konstelace specificky ovlivňující dění v naší republice jsou rovněž vcelku harmonické a výjimkou je pouze astrologická situace mezi 13. a 20. květnem, kdy se ocitneme v palbě disharmonicky působících aspektů, a lze očekávat násilné trestné činy, které pobouří veřejnost a přijít mohou i požáry, výbuchy a havárie v hromadné dopravě. Naše měna se může rozkolísat a stejně tak obchody na burze, vyvalit se na světlo mohou další případy korupčního chování významných osobností.“

+ 1. května se na ekliptice uzavírá kosmický kříž – mohou se objevit v různých koutech světa demonstrace sociálně slabých či levicově zaměřených skupin obyvatelstva proti zkorumpovaným vládám a proti nejbohatším vrstvám. Napětí bude kulminovat zejména mezi 17. a 23. hodinou SELČ, kdy se ocitne Luna pohybující se znamením Raka v přesných kvadrátech na Merkur a Uran ve znamení Berana.

+ 3. - 4. května bude působit harmonické spojení mezi Sluncem ve znamení Býka a Neptunem ve znamení Ryb. Konstelace vybízí k návštěvám koncertů, divadel či jiných kulturních zařízení. Tvůrčí jedinci budou líbáni múzami.

+ 9. - 10. května nastává přesná konjunkce Merkuru s Uranem ve znamení Berana a toto je konstelace ideální pro zahajování nových a odvážných projektů. Světlo světa mohou spatřit převratné vynálezy na poli vědy a techniky, které lidstvo posunou vpřed na poli technického pokroku.

+ 10. května ve 23.42 hod SELČ nastává úplněk a citliví jedinci mohou být poněkud náladoví a nervní. 10. května se uzavře na ekliptice exaktní kvadratura mezi Marsem ve znamení Blíženců a Neptunem ve znamení Ryb, která může světu přinést v předchozím odpoledni a v tomto dni řádění vzdušného a vodního živlu. Není radno kupovat zboží trvalejší hodnoty, později se mohou objevit skryté vady.

+ 12. května bude Mars v harmonické vazbě s Jupiterem ve znamení Vah, což přeje aktivnímu odpočinku při sportu a na cestách.

Pak se ocitne Venuše ve znamení Berana v opozici na Jupiter ve znamení Vah. Není třeba šetřit každou grešli, je lépe peníze investovat i do luxusnějších a zbytných věcí či zábav.

+ 20. května ve 22.30 hod SELČ vstupuje Slunce na své pouti ekliptikou do znamení Blíženců.

+ 25. května vrcholí ve 21.44 hod novoluní ve vzdušném znamení Blíženců a díky tomu zavane společností nový a svěží vítr...

+ 28. a 29. května se ocitne Mars ve znamení Blíženců v opozici na Saturn ve znamení Střelce. Tato dramaticky působící konstelace může v obecné rovině přinést prudké změny počasí a náhlé změny nálad u citlivých jedinců. Vyloučit nelze ani zemětřesení, výbuchy sopek či teroristické činy motivované pokusy o rozdmýchání vojenských konfliktů.

Kontakt: www.stribrny.cz

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141240
DnesDnes257
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden257
Tento měsícTento měsíc6638

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice