Panna Maria z Kájova na Jihu Čech dovedla činit takové zázraky, až se věřícím tajil dech. Na místě pohanského obětiště proto vyrostl dřevěný kostel, který byl později nahrazen velkou hrázděnou kaplí. Až po té byl vedle ní vystavěn i kostel poutní. Prošel úpravami, ale

pečeť pozdní gotiky si nese dodnes.

Kájovské poutní místo je opředeno četnými pověstmi. Podle nich se na obětišti konaly krvavé rituály a sám čert prý brzdil stavbu kostela. Když už se schylovalo k výhře farníků, zasáhl svou mocí sám kníže pekel. Co ve dne dělníci postavili, to se přes noc zřítilo. Až jeden prozíravý mudrc poradil – kostel má stát na jiném místě. Po této radě se během následující noci materiál sám záhadně přemístil o kus dál, blíž k mariánské kapli. Zlomyslnosti nakonec ustaly a nový kostel vyrostl do krásy.

Potrestaný sedlák

Najdeme tu i „svatou“ louku, na které se v minulosti děly četné zázraky. Během našich návštěv jsme toto zajímavé místo (a blízké okolí) pečlivě zkoumali. Později nám znalec potvrdil existenci poměrně silného energetického bodu na louce. Další odhalil jen kousek od ní.

Jednou prý se někde poblíž pokoušel zvědavý a mazaný sedlák vyvolávat démony, aby u něj pracovali na poli místo čeledínů. Až se mu dílo podařilo. Jenže jedna ze zdejších soch svatých náhle ožila a na muže výstražně zakývala prstem. Překvapený a vystrašený sedlák vzal nohy na ramena a nikdy víc s černou magií nekoketoval.

Lze toto energeticky účinné a mimořádně silné místo využít i ke kontaktu s nějakými duchovními bytostmi? Prý ano, ale raději jsme to nezkoušeli.

Panna Maria Kájovská má na svém kontě někdy až neuvěřitelné zázraky, častokrát pomáhala nevyléčitelně nemocným a trpícím lidem. Stačí vejít do poutního kostela a nasát všeobjímající blahodárnou energii. V zázraky pak docela snadno uvěří každý…

Jiří Nový

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141238
DnesDnes232
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden232
Tento měsícTento měsíc6613

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice