Ostrov Madagaskar je obdivován především pro svou krásnou přírodu. Málokdo ví, že skrývá i jedno dosti záhadné místo. Jde o horu Ambondrombe, která je podle místních obyvatel (Malgašů) pod ochranou duchů jejich předků a božstev. Považují ji za zapovězenou, protože se

na ní prý odehrávají podivné jevy. Přístup k hoře je právě z toho důvodu cizincům zakázán, ti se bez povolení k hoře nesmějí ani přiblížit. A pokud by snad zákaz někdo porušil, riskuje, že bude strážci zabit, nebo zmizí beze stopy.

Ruch života z neexistující vesnice

Většina zvědavců či dobrodruhů, kteří se na Ambondrombe vypravili, se skutečně již nevrátila. A mizejí tu nejen lidé, ale i zvířata. Z jednoho místa na úbočí hory se prý neustále ozývají hlasy lidí, dobytka, zvuky řemeslných a zemědělských prací, zkrátka ruch vesnického života. Jenže tady žádná vesnice nestojí, je tu jen volná krajina bez jakékoli stavby. Jde snad o projevy duší zemřelých lidí, kteří tu kdysi dávno žili?

Vstup do jiné dimenze

Akademičtí vědci z madagaskarské metropole Antananarivo tvrdí, že by rádi oblast důkladněji prozkoumali. Hora by podle nich mohla být bránou do jiné dimenze. Pak by hlasy, jež tu domorodci slyší, patřily lidem, kteří se dostali do jiného časoprostoru a nemohou zpět do naší reality. Vědcům ale zdaleka nejde jen o tento jev. Mají totiž také informace o tom, že na úpatí Ambondrombe rostou i neobvyklé rostliny, které nikdo nezná. Nicméně žádná výzkumná či přírodovědná expedice zatím k hoře vypravena nebyla, údajně kvůli nedostatku financí.

(xar)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141324
DnesDnes127
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1089
Tento měsícTento měsíc7470

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice