Jaká jsou naše největší životní přání? Co chceme víc než cokoli jiného? Co nám dělá radost? Teď není řeč o obvyklém schématu „zdraví, láska, peníze, úspěch“, ale o tom, co si žádá naše srdce, abychom se cítili tak nějak – úplní...  Někdy to nevíme dokonce ani my sami. A co na to astrologie?

BERAN
Beran žije pro vzrušení z okamžiku. Minulost pro něj není podstatná, dokáže ji zahodit jako vyždímaný citron. Ale neklade velký důraz ani na budoucnost, což je důvod, proč si zřídka dopředu spočítá následky svých činů. V jistém smyslu je privilegovaným znamením, protože jeden z klasických receptů na štěstí je „žít v přítomnosti“. Právě o to se Beran snaží. Až na to, že jeho přítomnost musí být nasáklá adrenalinem. A kdo má zájem udělat Berana šťastným, měl by ovládat umění dostávat Berana neustále do nových situací, rozproudit mu krev - ať už příjemným nebo nepříjemným způsobem, na tom tolik nezáleží.


BÝK
Pro Býka štěstí rovná se bezpečnost. Finanční, emocionální, profesní, sociální. Je nejlepším zákazníkem pojišťoven. Jen ve své snaze zajistit svou budoucnost často ztrácí potěšení z přítomnosti. Má problém naplno si užít chvíle a okamžiky. Bohužel pro něj, je to jako by se honil za přeludem. Nikdy nedosáhne vytoužené utopické jistoty, že mu nic nemůže převrátit život. Pokud chcete, aby byl Býk šťastný, musíte mu stále dopřávat ujištění, že vaše city k němu (láska, přátelství, rodičovství nebo cokoli jiného) jsou pevné a neměnné. A nepřipomínat mu, že v životě si nikdy nemůžeme být jisti ničím.


BLÍŽENCI
Pokud by se Blíženec mohl stát bohem, tak by se jím stal. Ale neudělal by to ani kvůli nesmrtelnosti, ani proto, aby ovládl vesmír. Udělal by to proto, aby byl vševědoucí a všudypřítomný. A protože v reálném životě tyto vlastnosti mít nemůže, nahrazuje je tím, že nepostojí chvíli na stejném místě a živí svoji nenasytnou zvědavost a zájem o všechno. Je to lidský protějšek motýla, létající z květu na květ, dopřávající si pokaždé trochu nektaru. Řečeno s důrazem na slovo „trochu“, protože život je pro Blížence „trochu ze všeho“. A kdo ho miluje, velmi dobře to ví.


RAK
Štěstím je pro Raka láska druhých. Pevná láska, která ho obklopuje nerozbitnou kuklou bezpečí. Láska, která se nikdy neztratí. Rak má velikou potřebu bezpečí, a to nejen psychicky, ale i materiálně. Ale na rozdíl od jiných znamení, která se snaží dosáhnout těchto jistot vlastními aktivitami, Rak často inklinuje k očekávání od ostatních. Takže, pokud chcete udělat Raka šťastným, velkoryse mu nabídněte jistotu, že mu vždy budete nablízku s bezpečným hnízdem své náruče.


LEV
Největší touhou Lva je být vždy vepředu. Ale ne zas tak daleko, aby byl sám. Potřebuje kousek za sebou dav, jež by ho následoval a obdivoval. A on aby byl vůdce průkopník, který neohroženě povede „ty své“ podobně jako Mojžíš, který otevřel cestu pro svůj lid přes Rudé moře. Kdyby bylo možné, aby na něj byl stále namířený reflektor světa, byl by Lev velmi šťastný. Pokud je tedy štěstí Lva něco, co se přímo týká i vás, chovejte se podle toho. Dokazujte mu neustále, že se skláníte před jeho  úžasností. 


PANNA
To, co přináší Panně pocit životního naplnění, je boj za správnou věc, právo, spravedlnost. Tomuto cíli podřizuje mnoho věcí, často za cenu, že jde stranou i osobní prospěch. Je to znamení, které nejčastěji ze všech pronáší slova: „To není správné a nemělo by to tak být.“ Vede boj o nápravu všeho, co se zdá být na nesprávné cestě, od milostného utrpení přítele až po nakřivo visící obraz. Takže pokud chcete udělat něco pro dobrý pocit Panny, ukažte, jak si vážíte toho, co přináší nejen vám, ale i světu jako celku.


VÁHY
Hlavní touhou Vah je žít v harmonii, kráse a klidu. To se samozřejmě líbí i mnoha jiným znamením  (ne ale všem), pro Váhy je to však něco jako potřeba kyslíku k dýchání. Ale i ráj ztrácí na kráse, když ho nemáte s kým sdílet. A tak i Váhy chtějí žít ve svém harmonickém světě s někým, koho mají rády. Pokud jste tedy osoba, která má důležitou roli v životě Vah, užívejte si plně privilegia vstoupit do jejich světa a nepokoušejte se narušit jejich nebeský klid.


ŠTÍR
Pro Štíra je nejdůležitější v životě překonat všechna protivenství. Jeho znamení mu velí přežít, ať se stane cokoli. Život je pro něj neustálý boj. To znamená, že přehled o světě kolem, kontrola lidí a situací, to je to, co Štírovi přináší pocit štěstí nebo alespoň uspokojení. Byť dočasně, protože první náznak skutečného nebo pomyslného nebezpečí jej vrátí do střehu. Pokud chcete udělat šťastným Štíra, snažte se ho citlivě uklidnit a dát mu pocit, že se nemusí neustále cítit ohrožený. Ale snadné to nebude.


STŘELEC
Jak chce žít Střelec? Ve volném prostoru. Aby se mohl pohybovat po celé zemi. Chce zažít všechno,  co život může člověku nabídnout. Všechno dobré, samozřejmě, protože špatné věci se mu prostě mají vyhnout. Otevřené pláně a vysoké hory, skutečně i obrazně, to je to, co potřebuje Střelec ke štěstí. „Stále výš a stále dál“ je jeho osobní životní motto. A jestli chcete dobro Střelce a zároveň i své vlastní, nechávejte všechny dveře otevřené tak, aby mohl přicházet a odcházet, kdykoli si to přeje.


KOZOROŽEC
Pro Kozorožce je tím nejdůležitějším životním pocitem pýcha na všechno, co dokázal. Bez ohledu na to, zda se stal ropným  magnátem nebo prostě hlavou rodiny. Jen musí jít přesně o to, co si umínil. Cítí se dobře pouze tehdy, když se plní jeho očekávání. Ale Kozorožec, bohužel, postrádá flexibilitu a adaptabilitu. Chce, aby věci šly tak, jak si je naplánoval ve své mysli. Pokud chcete pomoci Kozorožci ke štěstí, zkuste mu připomínat, že vždycky existují i jiné způsoby, jak se dostat tam, kam chce.

VODNÁŘ
Vodnář žije pro realizaci ideálů a miluje řešení záhad, od malých tajů až po tajemství vesmíru.  Každodenní život bere jako trénink pro svůj rozum. Chová se – nebo se alespoň o to snaží - výstředně a s lhostejností k jakémukoli konzervatismu. Cílem jeho života, zaměřením jeho existence, je dobýt mysl těch nejnepřístupnějších a nedotčených pohoří lidského ducha. A zprostředkovat své poznatky lidstvu, tak jako Prométheus přinesl oheň. Takže pokud chcete učinit šťastným „svého Vodnáře“,  nechte ho volně létat a jen čekejte, až se dostaví „natankovat palivo“.


RYBY
Ryby sní o světě jako o plavání v obrovském oceánu, které je bude spojovat se všemi tvory. Nechtějí být nikdy samy, chtějí mít nepřetržitý emocionální kontakt s každým a vším. A to do takové míry, že když to není možné, použijí k dotvoření svého spokojeného světa vlastní fantazii. Když ani to nestačí, hrozí nebezpečí, že sáhnou k „posilovačům iluzí“, výjimkou není ani alkohol nebo drogy. Když máte podezření, že se „vaše Ryba“ (partner, dítě nebo přítel) nachází poněkud mimo realitu, pamatujte, že jde o způsob, jakým bojuje proti osamělosti.

První a druhý díl Antických horoskopů si můžete objednat na www.spiritobchod.cz, přes e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonech: 840 111 172, 472 744 568. Cena: 1. díl – 49 Kč, 2. díl - 49 Kč.

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141324
DnesDnes127
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1089
Tento měsícTento měsíc7470

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice