Věštění pomocí kamenů - lithomancie - patří k nejstarším věšteckým metodám. Používala ho celá řada kultur, ovšem způsoby provádění se lišily. Pomocí lithomancie se například předpovídalo, jaký bude výnos sklizně, kameny odpovídaly i na konkrétní otázky - kladně či záporně. Pravdou ovšem je, že v současné době upadá tato metoda věštění spíše v zapomnění, ačkoli nabízí pestré možnosti výkladu.
Obecně se předpokládá, že znalci staré formy lithomancie pracovali s kameny, které si označovali symboly. V moderních formách lithomancie se kamenům obvykle přiřazují symboly spojené s planetami nebo obecnými událostmi.
Chcete si metodu vyzkoušet?
+ Jednou z možností je posbírat a sestavit si soubor 13 kamínků, jež budete nosit v plátěném váčku. Než s nimi ale začnete pracovat, měli byste je očistit (někdo říká, že je stačí omýt pod tekoucí vodou, jiní odborníci doporučují solný roztok, každopádně se pak kameny nechávají oschnout na slunci). S každým kamenem je nutné navázat osobní vztah - měl by nasát vaši energii (k tomu postačí, když ho podržíte ve svých dlaních s myšlenkou, co pro vás v rámci predikcí bude představovat). Následně jej označíte, namalujete na něj znak toho, co symbolizuje. Třináct kamenů reprezentuje: Slunce - životní energii. Lunu - city, inspiraci, intuici. Merkur - komunikaci, inteligenci, obchody. Venuši - lásku, štěstí. Mars - sílu, odvahu, konflikty. Jupiter - peníze, spravedlnost, zdar. Saturn - dlouhověkost, zabrždění, vážnost. Zemi - stabilitu, pevné zázemí. Vzduch - nápady, přání, inspiraci. Oheň - vášeň, vůli, energii. Vodu - soucit, smíření, léčení. Duši - zaměření do nitra, komunikaci s Božstvím. Vesmír - vyšší řád, naše místo v systému.
Položíte-li nějakou otázku, vytáhnete z pytlíku tři kameny. Ty jsou odpovědí, ale v rámci výkladu je vždy nutné zapojit i fantazii a intuici.
+ Jinou možností je opět dát dohromady věšteckou sadu odlišných kamínků, které však používáte všechny naráz. Tyto kameny se vrhají. Každý kámen nese určitou energii, informaci, kterou mu přisoudíte, jakou ho označíte. Jeden musí být ale specifický, symbolizuje střed a sám o sobě je bezobsažný. Při výkladu se zohledňuje, jak se kolem něj ostatní kameny rozloží. Lze ho chápat jako osobu tazatele, ostatní kameny pak dokreslují situaci, v níž se ocitl. Další dva kameny jsou důležité pro určování šance na úspěch a pro odpovědi ANO (dobro, přítel, úspěch) a NE (zlo, nepřítel, neúspěch). Pak můžete dalším kamenům přisoudit například tyto kvality: Síla, odvaha, cit, sex, pomoc, překážka, štěstí, jistota, inspirace, zdraví, bohatství, rozum, čas, závazky, předci, potomci, muž, žena…
Soustředíte se na otázku, kameny chvíli podržíte v dlani a následně hodíte na stůl nebo podlahu. Výklad se pak odvíjí od toho, jak je který kámen daleko od toho, jenž symbolizuje střed, a jak jsou vzdáleny jeden od druhého. Obecně platí: Co je blízko středu, to má velký vliv. Co je daleko, má vliv malý či žádný. Dva kameny na stejné čáře se středem znamenají, že cesta ke vzdálenějšímu vede skrz ten bližší. Kameny blízko u sebe naznačují, že nějaké situace či záležitosti daných témat přijdou spolu a těžko se dají oddělit. Témata na kamenech ležících v protilehlém směru od středu jdou jedno proti druhému, nelze je sloučit…
Ne vždy je nutné použít všechny kameny. Na otázku s odpovědí ANO či NE vám stačí jen tři (střed, ano a ne). Který z kamenů bude blíže středu, taková bude odpověď.
(cul)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141324
DnesDnes131
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1093
Tento měsícTento měsíc7474

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice