Šaman či kouzelník ve svém rituálu prokleje člověka. Ten po určené době většinou bolestivým způsobem umírá stejně spolehlivě, jako kdyby mu byl podán jed. Myslíte si, že něco takového je možné jen v Africe? Zvláštní je, že moc kletby se nevztahuje jen na africkou populaci, podobné případy se odehrály na celém světě. I katolická církev kletbu dobře zná a bývá postavena téměř na roveň smrtelnému hříchu, protože tímto způsobem zatracuje proklínající svou duši.
U nás je téměř nejznámější kletbou se skutečně historicky doložitelným účinkem výrok Jana Sladkého - Koziny proti Wolfu Maxmilianu Lammingerovi z Albenreuthu, majiteli chodského panství. Co ale kletba je?
Podle senzibilů jde o temnou stranu energie, která cíleně vyhledává slabá místa protivníka, narušuje je a zcela ničí přirozený koloběh energie v lidském těle. Navenek se však nic viditelného neděje a ten, jenž je takto určen k smrti, ze začátku nic necítí. Ve chvíli, kdy se objeví první příznaky, je již pozdě.
Kletba, pokud není vyjádřena přes prostředníka (šamana), bývá téměř vždy vyřčena ve stavu afektu, kdy zcela neovládáme svou vůli a ke slovu přichází naše podvědomí i temné a prehistorické nevědomí. Tyto síly, stále přítomné v každém okamžiku našeho života, jsou skryté a projevují se jen ve chvílích duševního vypětí či naopak při maximální relaxaci organismu, například v hypnóze nebo po probouzení z umělého spánku. Kletba byla odnepaměti řazena do černé magie a jako s takovou se s ní vždy nakládalo. Prakticky ve všech případech čarodějných procesů byli jejich účastníci obviňováni také z kleteb a uřknutí osob či zvířat.
Jsou známé případy, kdy kletba postihovala celý rod, stavbu či území a jako středověk i moderní doba má své kletby. Prý byl takto postižen rod Kennedyů. John Fitzgerald Kennedy, americký prezident v šedesátých letech, ale i jeho bratr Robert, kandidát na prezidenta, oba byli zákeřně zastřeleni. Některé moderní výškové stavby byly při stavbě nevysvětlitelným způsobem poškozovány a první mrakodrap světa, Empire State Building, byl prý při výstavbě proklet krví těch, kteří při jeho stavbě zahynuli.
(mh)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141323
DnesDnes124
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1086
Tento měsícTento měsíc7467

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice