Jména ovlivňují náš život, pomáhají odhalit osobnost, její charakter, slabiny i silné stránky, budoucnost. Vydejte se s námi za tajemstvím některých nejvíce používaných křestních ženských a mužských jmen.
MARTINA
Co všechno víme o jméně Martina
Je ženskou formou jména Martin a odvozeno od jména římského boha války Marta. Martina, volně řečeno, znamená „bojovná“.
Jméno dříve a dnes
Ženské jméno se rozšířilo již v předminulém století především ve venkovském prostředí, pod silným vlivem patronství sv. Martina Tourského, který ochraňoval před chudobou a bídným životem. Bída bylo něco, z čeho měl strach sedlák i chalupník, a stačilo, aby se neurodilo, a bylo zle.
Hvězdy napoví
„Domácí“ znamení Býka a Raka přidávají mateřství a touhu po rodině. Přelétavá Štírka dokáže plně využít své schopnosti jak upoutat a svádět muže. Znamení ohně (Beran, Lev, Střelec) znásobuje ctižádost a pomáhá dosáhnout vysokého postavení či pozice. Znamení Blížence a Vah obohacuje ženu tohoto jména o houževnatost a dobrou kondici.
Bude vás zajímat, že…
… podle českého kalendáře má Martina svátek 17. července.


MICHAELA
Co všechno víme o jméně Michaela

Je ženskou obdobou jména Michael. Za zmínku stojí sv. Michaela, která žila v polovině 14. století v městě Pesaro v Itálii. Ačkoli byla mladá, krásná, bohatá a svět jí ležel u nohou, rozhodla se sloužit chudým. Pomáhala ze všech sil a rozdala jim vše, co měla.
Jméno dříve a dnes
Mužská podoba jména Michael se již od středověku šířila po celé Evropě. Frekvence jména Michaela je u nás mezi ženskými jmény na 19. místě obliby, ale v podobě Michaela až na 140. místě.
Hvězdy napoví
Jméno Michaela je vhodné pro všechna astrologická znamení. Chcete-li dát své dceři jméno Michaela, mělo by být v souladu s příjmením, navíc je vhodná konzultace s astrologem nebo numerologem.
Bude vás zajímat, že…
… podle českého kalendáře má Michaela svátek 19. října.

MARTIN
Co všechno víme o jméně Martin
Je odvozeno od římského boha války a jara Marta (v 1. pádě Mars). Podle Marta byl pojmenován jeden měsíc v roce, tj. březen - latinsky martius, anglicky March. A jak spolu souvisejí válka a jaro? Po zimní přestávce v březnu se opět shromažďovala římská vojska a v tomto měsíci také vítězí jaro nad dlouhou a krutou zimou.
Jméno dříve a dnes
Jméno Martin bylo ve středověku častým jménem církevních hodnostářů a celkem pětkrát je přijali papežové. Jméno se ale dostalo i mezi měšťany a venkovský lid a od 14. století patřilo mezi běžná frekventovaná mužská jména.
Hvězdy napoví
Nejméně vhodná pro toto jméno jsou znamení Berana, Býka, Lva a Štíra. Zde se může projevit zvýšená agresivita a manipulace s druhými.
Bude vás zajímat, že…
… jméno Martin zní v jiných jazycích hodně podobně jako česky, výjimku tvoří polský Marcin, maďarský Martón, anglický Martyn a podobně.
(žuk)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141324
DnesDnes131
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1093
Tento měsícTento měsíc7474

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice