LEV (23. 7. - 23. 8.)
Každé znamení zvěrokruhu má svoje slabé stránky, dispozice pro nejrůznější onemocnění, zdravotní problémy. Jaká strava, relaxace, bylinky, pohyb jsou pro které znamení nejvhodnější? To se můžete dozvědět z našeho seriálu.
Charakteristika
Je sebevědomý, na sebe soustředěný, panovačný, myslí si o sobě, že je někdo zvláštní a jedinečný. K sobě i ke svému okolí bývá velmi náročný. Vyznačuje se hrdým a sebejistým chováním. Rád se předvádí, proto je závislý na pozornosti okolí, potlesk je pro něj velmi důležitý. Často zdůrazňuje důležitost své osoby a tím se pokouší skrýt pocit méněcennosti způsobený nesrovnalostí mezi jeho vnitřním požadavkem a vnější skutečností. Jeho touha vynikat z něj dělá velmi ctižádostivého, ambiciózního jedince. Lev činí jen to, co považuje za správné, své bližní získává sugestivní silou své osobnosti. Nenávidí kritiku, sebekritika je mu úplně cizí.
Možné zdravotní problémy
Lev má obvykle silnou vitalitu, dokáže překonávat všelijaké překážky. K nejcitlivějším částem těla patří u Lva horní část páteře, záda, krevní oběh a tlak, žlučník. Z chorob se dostává poměrně snadno, neboť je to bojovník, který si nechce přiznat svoje slabosti.
Jídelníček
Někdy v jídelníčku nezná míru, stejně jako v jiných oblastech života. Když se něčemu věnuje, tak naplno. Měl by se vyhýbat tučnému jídlu, zvláště pokrmům, které by mohly zatěžovat játra a žlučník. Právě k zánětu tohoto orgánu je náchylný. Na jídlo by si měl udělat dostatek času, neodbývat se jídly z restaurací a rychlých občerstvení.
Byliny
Většina zdravotních problémů u Lva pramení z toho, že si nedokáže něco odepřít, všechno chce dělat naplno, v životě pouze vyhrávat, neumí odpočívat. Zklidnění jeho psychiky, nastolení duševní harmonie mohou podpořit čaje z meduňky, třezalky, heřmánku. Při problémech s tlakem, který mívá Lev dost často, pomůže arnika. K vhodným bylinkám pro problémy s játry a žlučníkem patří smetanka lékařská, výluh z artyčoku.
Kameny
Zdraví Lvů mohou podpořit tyto kameny: granát, citrín, křišťál, rubín.
Relaxace
Lev by se měl naučit odpočívat. Relaxaci a dostatek spánku nesmí považovat za luxus, ale důležitý způsob oddychu, který mu pomůže organismus udržovat v dobré kondici. Díky odpočinku totiž může předcházet nejrůznějším zdravotním problémům, které jsou mnohdy zapříčiněny hektickým způsobem života, velkým stresem.
(pru)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141247
DnesDnes327
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden327
Tento měsícTento měsíc6708

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice