Runa Wyrd je poslední z řady, kterou si představíme. Nemá žádné vyobrazení a jakoby říkala, že vše ukáže čas, vše dopadne tak, jak má. Interpretuje se někdy jako symbol konce nebo dokonce smrti, přičemž ale nemusí jít o smrt ve smyslu fyzickém. Lze tak vykládat i konec nešťastného života a počátek úspěchů, případně přechod do nové životní etapy, tedy jakousi osudovou změnu. Není jisté, zda je tato poslední - prázdná - runa produktem moderního náhledu na věštění, nebo ji staří seveřané skutečně používali.
K runě se každopádně pojí číslo 25, strom tis, léčivá rostlina mandragora, živly oheň, voda, země i vzduch. Není spjatá s žádnými božstvy.

Věštecký význam
Ukazuje, že cosi momentálně nemá být odhaleno, nemáme to, nebo z nějakého důvodu nepotřebujeme znát. Pokud bychom to totiž znali, mohli bychom se pokoušet běh věcí změnit, což by mohlo narušit celý řád vesmíru.
Runu lze vykládat i jako tápání, okamžik na rozhraní, kdy staré již není a nové ještě nezačalo. Do prázdného prostoru můžeme promítnout své potřeby a touhy, runa je jakousi pobídkou k tomu, abychom na chvíli usedli a meditovali, než začneme aktivovat síly, neboť jen vlastní vůle nám pomůže přitáhnout do života zdar a dobré věci příští.
Wyrd nelze brát ani jako negativní, ani jako pozitivní runu. Je naprosto komplexní a žádá nás, abychom zvážili, nakolik máme svůj život pod kontrolou. Naznačuje, že je třeba činit vědomá rozhodnutí a přebírat odpovědnost za své volby.

Amulet
Runa se nepoužívala v magii ani v léčitelství. Ve formě amuletu může svému nositeli připomínat, že nemá pátrat po svém osudu. Vybízí ho, aby zůstal klidný a s důvěrou se odevzdal běhu dění a věcí, které přicházejí.
(cul)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141324
DnesDnes126
VčeraVčera261
Tento týdenTento týden1088
Tento měsícTento měsíc7469

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice