Jména ovlivňují náš život, pomáhají odhalit osobnost, její charakter, slabiny i silné stránky, budoucnost. Vydejte se s námi za tajemstvím některých nejvíce používaných křestních ženských a mužských jmen.
DAGMAR
Co všechno víme o jméně Dagmar
Jméno má záhadný původ, předpokládá se, že je odrazem slovanského Drahomíra, složeného jména „Draho + mir“, znamená tedy „drahý mír“, v širším významu „mír je mi drahý nade vše ostatní“.
Jméno dříve a dnes
Jméno se ve středověku v západní Evropě hodně rozšířilo. U nás byla Dagmar chápána jako varianta Drahomíry, což bylo jméno ještě ve 13. století poměrně časté. Až v 19. století se jméno Dagmar začalo znovu objevovat, jeho rozkvět přineslo až století minulé.
Hvězdy napoví
Jméno Dagmar je nejméně vhodné pro vodní znamení (Raka, Štíra a Ryby) a pro Střelce či Vodnáře - tato znamení vám přidávají nespokojenost, což přináší spory a konflikty.

DANA
Co všechno víme o jméně Dana
Jméno Dana je hebrejského původu, kdy „dán“ znamená rozsoudit, přeneseně vyjádřeno jako „soudce či soudkyně“. Vazba na jméno Daniel je velice zřejmá.
Hvězdy napoví
Jméno Dana je vhodné pro všechna astrologická znamení, ale narozeným v Raku a Rybách může přinášet zvýšenou citovou labilitu a lehkou zranitelnost.
Bude vás zajímat, že…
… v angličtině je jméno Dana užíváno v mužském i ženském znění, například americký filmový herec Dana Andrews.
… Dana je pokládána za ženskou obdobu jména Dan, tj. za ženskou zkrácenou variantu jména Daniela.

DUŠAN
Co všechno víme o jméně Dušan
Všeobecně se soudí, že jméno Dušan je odvozeno od slovanského, konkrétně srbského jména Duchoslav a vzniklo jeho zkrácením. Základem slova je buď „duch“ nebo „duše“, ale možná také „dech“
Hvězdy napoví
Jméno Dušan je vhodné pro všechna astrologická znamení.
Bude vás zajímat
Kdyby mělo být dešifrováno jméno Dušan, ve velmi zjednodušeném výkladu znamená, že myšlení a rozum si podávají ruku s citovostí, což znamená dobrou a upřímnou duši, nápaditost, bystrost a vynalézavost. V širším výkladu jméno značí „hlavu otevřenou“.

FILIP
Co všechno víme o jméně Filip
Je řeckého původu a vzniklo z „philos“ - mít rád či milovat, a „hippos“, což znamená kůň. Pokud se někdo jmenoval Philippos, zřejmě „měl rád koně“, ale k tomu je nutné vysvětlit, že pro antické Řeky byl kůň více než zvířetem, byl zdrojem prožívání světských radostí a spokojenosti.
Jméno dříve a dnes
Filip bylo oblíbené jméno aristokracie a až v 18. as 19. století se rozšířilo do všech společenských vrstev. Podle statistiky je frekvence jména Filip v populaci českých mužů na 31. místě.
Hvězdy napoví
Jméno Filip je vhodné pro všechna astrologická znamení, jen u nositelů jména narozených ve znamení Kozoroha se může projevit až chorobný vztah k penězům a majetku, pýcha a sobectví.
(žuk)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141249
DnesDnes340
VčeraVčera378
Tento týdenTento týden340
Tento měsícTento měsíc6721

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice