Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/horoskopy.spirit.cz/templates/horoskopy_3_8_2/functions.php on line 202

Dnešní starosti v souvislosti s globálním oteplováním na naší planetě by měly ve vzdálené budoucnosti, přibližně za sto miliard let, nahradit tendence zcela opačné. Odborníci se již dnes shodují, že vesmír postupně vychladne a skončí globálním chladem, nebo-li tepelnou smrtí.
Hvězdy ve vzdálené budoucnosti vyhoří a zhasnou, černé díry se postupně vypaří, hmota se zředí a v celém vesmíru převládne vakuum. Galaxie se rozletí daleko od sebe a vesmír se stane více stejnorodým a bez života. Jak se zdá, vše nasvědčuje právě tomuto scénáři.
A co by se mělo stát příčinou globálního chladu? Nejnovější vědecké výzkumy přinášejí důkazy o tom, že by to mohla být neustálá expanze vesmíru. Poměrně jistě se pak ví, že v současnosti se rozpínání vesmíru ještě zrychluje. Pokud se tato expanze nějakým způsobem nezastaví, čeká vesmír konec v podobě rozptýlení, přičemž destrukce planet skončí vakuovou nicotou.
(kov)