Také se často zamýšlíte nad tím, zda může láska existovat celý život? Dnes je zcela běžné při prvních problémech poslat svůj protějšek k vodě a poohlédnout se po někom jiném. Myslíte si, že má vaše láska šanci? To se můžete dozvědět z

našeho zábavného testu. Vyberte si vždy jednu z možných odpovědí a nakonec body sečtěte.

1. Co si myslíte o lidech, kteří mají potřebu spolu s pracovním nebo společenským úspěchem vyměnit partnera?

a) že to není záruka stoprocentního štěstí 1

b) krize může člověka zasáhnout kdykoli 2

c) je to příliš krátkozraký krok 3

2. Když vás partner pustí k vodě. Jak se zachováte?

a) snažíte si rychle najít náhradu 2

b) dlouho se nemůžete vzpamatovat 1

c) necháte věcem volný průchod 3

3. Jaký je váš názor na svobodu v partnerském vztahu?

a) majetnický postoj lásce neprospěje 1

b) bez jisté svobody a volnosti se láska vytrácí 3

c) vyznáváte lásku bez podmínek 2

4. Co může podle vás vztah zničit?

a) sobectví 3

b) žárlivost 1

c) nezodpovědnost 2

5. Jak často partnera chválíte, zahrnujete ho lichotkami?

a) v tomto směru dost šetříte 1

b) činíte tak při každé vhodné příležitosti 3

c) to je různé 2

6. Když se s partnerem na něčem neshodnete, kdo ustoupí?

a) většinou jste to vy 3

b) to záleží na okolnostech 2

c) stojíte si vždy za svým názorem 1

7. S jakým výrokem se v souvislosti s láskou ztotožňujete?

a) láska je zázrak, vzácný dar 2

b) skutečná láska nic nepotřebuje 3

c) láska znamená zapomenout na sebe 1

VYHODNOCENÍ

7 - 11 bodů: Pro svůj protějšek býváte často nečitelní. V období „oťukávání“, zamilovanosti prožíváte chvilky jako z červené knihovny, ale za nějakou dobu to vypadá všelijak. Vzájemné spory, partnerské problémy jsou většinou způsobovány drobnostmi každodenního soužití, ochota ke vstřícnému kroku je zoufale malá, jako byste neshledávali motivaci o svou lásku bojovat. Pokud vážně usilujete o dlouhodobý vztah, snažte se vyhnout stereotypu, svou lásku trochu okořenit, víc o ni pečovat. Možná byste se nad vhodnou strategií, jak vztah zlepšit, měli vážně zamyslet.

12 - 16 bodů: I když je vaší životní prioritou šťastná rodina, ne vždy ve vztahu dostáváte to, co si opravdu zasloužíte. Víte dobře, že pro jeho budování jsou důležité důvěra, zodpovědnost, spolehlivost a také skutečná vášeň, ale bez tvrdé každodenní práce obou partnerů není možné cíle dosáhnout. Většinou máte pocit, že s vaším partnerským soužitím je všechno v pořádku, čas od času vás ale přepadají myšlenky na to, jak vytvořit ještě silnější propojení. Ovšem o to, že by váš partnerský vztah nevydržel, nemusíte mít obavy. Umíte být na sebe dost tvrdí a také máte zřejmě recept na to, aby vaše společné chvíle nezevšedněly.

17 - 21 bodů: Počet dosažených bodů naznačuje, že váš vztah je silný a perspektivní. Zdá se, že stojí na zdravých základech, má slibnou naději se dál vyvíjet a hlavně vydržet. Víte, jak efektivně komunikovat, k problémům se stavíte čelem bez toho, že byste je nechali přerůst v něco vážnějšího. S partnerem si umíte náležitě vychutnat společné chvíle, vážíte si jeden druhého, spojují vás pěkné zážitky a vzpomínky. Jestliže váš protějšek vnímá realitu podobně, sdílí s vámi každodenní pohled na život, pak má váš vztah opravdu naději i do budoucnosti.

(mav)