FOTO: OSOBNOSTI.CZ
Tereza Brodská se narodila 7. května 1968 v Praze ve znamení Býka. Je dcerou herce Vlastimila Brodského a herečky Jany Brejchové. Vystudovala konzervatoř a prošla divadly v Plzni, Na zábradlí, Činoherním klubem, hostovala ve Vinohradském divadle. V televizi poprvé vystupovala v Kachyňově seriálu Vlak dětství a naděje, hrála v dětských filmech Kočičí princ, Ať žijí duchové a dalších. Se svou matkou si poprvé zahrála ve filmu Vlastně se nic nestalo, následoval film

Citlivá místa a Má je pomsta – za vedlejší roli ve filmu získala Českého lva.

 

Tereza je vdaná a se svým manželem Herbertem Slavíkem má syna Samuela (1996). Objevila se v pořadu Soukromé pasti, v seriálech Dokonalý svět a Ulice. Podívejme se ale raději do její duše, jaká je Tereza ve své podstatě, proč dokáže mnohdy zastínit i slávu rodičů.

Hlavními znaky herečky jsou síla, odvaha a schopnost dobře využívat svoje znalosti a inteligenci. Tereza je plná ambicí, ale dokáže být také velmi citlivá a skromná. Má v sobě osobní kouzlo, je obecně považována za sympatickou osobu, dbá o svůj vzhled a má dobrý vkus. Někdy dokáže být ale despotická, až tvrdohlavá, ráda utrácí za luxusní věci. Neustále dokáže myslet na materiální stránku, rodina je pro ni velmi důležitá. Už teď se bojí stáří, ale její zdraví je až na menší drobnosti dobré. Jde o spolehlivou osobu, která má genetické předpoklady být dobrou a uznávanou herečkou. Tereza jde prostě ve stopách svých rodičů, ale dělá si v nich své vlastní, které jsou stejně hodnotné a divácky přijatelné.
(zla)