FOTO: JIŘINA BOHDALOVÁ, ZDROJ: OSOBNOSTI.CZ

Královnou světa komiků je bezesporu Jiřina Bohdalová. Narodila se 3. května 1931 a vystudovala DAMU. Svou úspěšnou kariéru nastartovala po boku Jana Wericha v Divadle ABC a posléze v Městských divadlech pražských. Od roku 1967 je členkou Divadla na Vinohradech, v roce 1985 byla jmenována zasloužilou umělkyní. Spoluprac

uje s televizí, spolu s Vladimírem Dvořákem uváděla Televarieté. Natočila několik filmů, z nichž nejznámější jsou Ucho, Dáma na kolejích, Ženu ani květinou neuhodíš, Bílá paní či Světáci. V seriálech jsme ji mohli spatřit v Muži na radnici nebo dnešní Pojišťovně štěstí. Je ale také velmi oblíbenou vypravěčkou dětských pohádek a večerníčků. Má dceru Simonu Stašovou, která jí dala vnuky a nikdy nezapomene na vztah, který prožila s hercem Brzobohatým. Co ještě jí daly hvězdy do vínku?

 

Jiřina Bohdalová má nejen velké charisma, ale i odvahu. Je známá svým „skrblictvím“, které má v povaze, ale u herečky je prostě nutné, aby něco vlastnila. Pokud jí ono něco nestačí, potom chce vlastnit někoho, proto jí ztroskotaly vztahy, na kterých v minulosti velmi lpěla. Muži tuto vlastnost vycítí a nakonec raději zůstanou s někým, kdo jim dává určitý pocit svobody. Jiřině Bohdalové ale nelze upřít vlohy k umění, které má nejen k herectví, ale je i velice muzikální. Nebojí se dělat si legraci sama ze sebe, ale je velmi citlivá na reakce okolí. Velkou radost jí budou dělat oba vnuci, ve kterých toho bude nakonec vidět víc než v práci. Jiřina Bohdalová už má sice tu největší slávu za sebou, ale je to sláva, na kterou se nezapomíná, takže byla za královnu komiků zvolena právem. A dalo by se říci, že i téměř jednoznačně.
(zla)