Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/horoskopy.spirit.cz/templates/horoskopy_3_8_2/functions.php on line 202

Duben patří podle keltského kalendáře lidem jeřábu, javoru a ořešáku.
Lidé jeřábu (narození 1. 4. - 10. 4.): Nenechte se zmást, že působí

něžně a křehce. Skrývá se v nich síla a energie, vitalita, vytrvalost. Dokáží se zpříma postavit osudu. Zakládají si na důstojnosti, ale někdy se podceňují. Občas moc prožívají starosti a problémy, čímž si komplikují život. Jsou skromní, obětaví, jejich motivací je potřeba uznání a pochvaly. Mívají umělecké nadání, jsou manuálně zruční, v pokročilém věku mají sklony k filozofování. V lásce jsou romantici, milují vášnivě, náruživě, ale bývají též svéhlaví a nestálí, pořád něco hledají. Jejich zdravotní stav ohrožuje psychické vypětí.
Jak je to s energií jeřábu? Posiluje vůli a sebevědomí, pomáhá člověku vymanit se ze závislostí. Jeřáb je považován za strom šamanů, jeho prostřednictvím lze snadno navázat kontakt s duchy, ochraňuje ale též před zlými kouzly. Energie jeřábu prý přináší štěstí! Staří Irové zabudovávali dřevo jeřábu při stavbě lodí do přídě, která prorážela vysoké vlny.
Lidé javoru (narození 11. 4. - 20. 4.): Jsou citliví, originální, hrdí a s vysokými ambicemi. Dokáží se vcítit do potřeb - tužeb druhých. Snadno se nadchnou, ale chybí jim vytrvalost k dokončení toho, co začnou. Díky fantazii a dobré paměti proplouvají úskalími života bez větších ztrát, čehož využívají v dobrém i zlém. V davu je nepřehlédnete, bývají příjemní, dobrosrdeční, elegantní, zkrátka na úrovni. Rádi poznávají lidi, lichotky však přijímají s odstupem, uvažují racionálně. V lásce to mívají složité. Představy o vztazích jim diktuje rozum. Chtějí imponovat, mají tendenci velet, vést ostatní, ale dosahují opaku. Mohou se stylizovat do role cynika, aby zakryli zranitelnost. Mají složitou a rozporuplnou povahu, co se zdraví týče, musí si dávat pozor na neřesti - nadměrné pití alkoholu nebo přejídání se atd.
Jak je to s energií javorů? Má tradici hlavně ve východních kulturách (Čína, Japonsko, Korea, Vietnam). Harmonizuje, duchovně naladí. Posiluje otevřenost a poctivost, hledání věčných pravd, víry. Působí na dlouhověkost, tiší emoce. Reguluje nervozitu, zklidňuje roztěkané děti. Působí blahodárně na nespavost, dokáže také mírnit horečky.
Lidé ořešáku (narození 21. 4. - 30. 4.): Upoutají vaši pozornost osobitým půvabem, šarmem. Jsou sebevědomí, spoléhají především sami na sebe. Své záměry dokáží uskutečňovat až nevybíravým způsobem. Jeví se jako tvrdí, egoističtí a bezohlední, ale nitro mají plné protikladů a obav o vlastní existenci. Nic nedělají bezdůvodně, za jejich činy stojí touha po úspěchu, moci, bohatství. Bývají obdivováni, ale ne vždy opravdu milováni. Ve vztazích by se někdy rozdali a jindy vyvolají scénu i kvůli malichernosti. Potřebují se ujišťovat o partnerově lásce a oddanosti. Nemají rádi kompromisy a žít s nimi není jednoduché. Zdraví mívají dobré, ale nesmí zapomínat na regeneraci sil.
Jak je to s energií majestátného ořešáku? Posiluje moc podvědomí, je vhodná pro jedince, kteří se učí meditovat. Pomáhá ženám v přechodovém období, přecitlivělé jedince harmonizuje a může pomoci i v případě potíží s neplodností. Dává sílu na nové začátky, životní změny. Léčí mysl, zprostředkuje spojení s vyšším já.
(rid)