Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/horoskopy.spirit.cz/templates/horoskopy_3_8_2/functions.php on line 202

Nejdříve si musíme říci, že základní horoskop předurčuje základní povahové rysy, podle kterých můžeme rozpoznat i dispozice daného jedince pro partnerský život. Každé znamení přitahuje určitý typ partnerů a dá se vysledovat i slučitelnost obou osob. Pro konečné dokreslení vztahu se používá horoskop průměru, který se nazývá kompozitní.

Beran
Jde o ohnivý živel, který si bude nejlépe rozumět se Lvem nebo Střelcem. Pěkný a harmonický vztah může Beran prožít také s Blížencem a Vodnářem. Pozor už by si měl ale dát na Raka a Kozoroha, tam hrozí velice neharmonické vztahy, které dlouho nevydrží. Protikladem přímočarého Berana jsou Váhy, obě znamení jsou ale velice dominantní, pouze forma projevu Vah je daleko vznešenější.

Býk
Býci náleží k zemskému živlu a vyhovovat si proto budou s Pannou a Kozorohem. Velice dobrý vztah může Býk také vytvořit s Rakem a Rybami. Problémy bude mít se Lvem a Vodnářem, jeho velkým protikladem je emotivní a vášnivý Štír.

Blíženci
Toto vzdušné znamení nalezne soulad s Váhami a Vodnářem, soulad ale může nalézt i s Beranem a se Lvem. Vztahy plné konfliktů prožívají Blíženci s Pannou a Rybami. Jejich protikladem je trochu abstraktní Střelec, protože Blíženci jsou příliš racionální.

Rak
Živel vody předurčuje Rakům i jejich ideální partnery – měla by to být Ryba nebo Štír. Velice harmonické vztahy ale může mít i s jinými znameními, jako je Panna a Býk. Napětí přinese Rakům naopak vztah s Beranem a živlem vzdušných Vah. Protikladem je mu chladný Kozoroh.

Lev
O ohnivosti Lva není žádných pochyb. Rozumět si bude s Beranem a Střelcem, kladné vztahy bude mít i s Váhami a Blíženci. Ostré hádky a výměny názorů může Lev naopak čekat s Býky a Štíry, jeho protikladem je Vodnář, který si udržuje od Lvů většinou odstup.

Panna
Panna je zemský živel s realistickým založením. Soulad v životě nalezne s Rakem a Štírem, vyvarovat by se měla Střelce a Blížence. K pracovité Panně se absolutně nehodí Ryby, které by je svými ideály příliš vytrhovaly z jejich žití.

Váhy
Toto vzdušné znamení nalezne soulad s Blíženci a Vodnářem. Pevný vztah mohou Váhy vytvořit také se Lvem a Střelcem, životní pouť jim bude ztrpčovat vztah s Kozorohem nebo Rakem. Diplomatické a šarmantní Váhy se nesnesou s velice razantním Beranem.

Štír
S živlem vody jsou ve stejné řece jako Ryby a Rak. Harmonii může Štír také prožít s Pannou a Kozorohem, Lev a Vodnář jsou naopak pro Štíry nevhodní. Vášnivý Štír bude mít největší problém pouze s jedním znamením, kterým je materialistický Býk.

Střelec
Jako ohnivý živel si Střelec nejlépe rozumí se Lvem a Beranem, v harmonii bude i s Váhami a Vodnářem. Vazby k Panně a Rybám by mohly přinést do jejich života mnoho zbytečných komplikací, přímo trnem v oku jsou Střelcům bystří Blíženci.

Kozoroh
Tento zemský živel si bude vyhovovat s Pannou a Býkem, ale ani Štír a Ryby mu nepřinesou do života nic zlého. Konflikty může Kozoroh většinou očekávat od Vah a ani Beran nebude tím pravým ořechovým. Domácí Rak je pro něj alfou a omegou, kterou nemůže vystát.

Vodnář
Pro Vodnáře jsou ideálními partnery Váhy a Blíženci, ale zoufat nemusí ani tehdy, pokud svůj život spojil s Beranem nebo Střelcem. Vyhovovat mu ale nebude Býk ani Štír, pompézní Lev ho bude dráždit jako rudý hadr.

Ryby
Pro Ryby jsou ideálními partnery příslušníci vodního znamení Raka a Štíra. Radost do života jim přinese i praktický Kozoroh, dokonce i Býk. Pokud se Ryby sblíží se Střelci či Blíženci, mohou očekávat velice problematické vztahy. Protikladem zasněných Ryb je velice racionální Panna.
(han)