Někdo si pořizuje talisman pro štěstí, jiný očekává, že mu přivolá úspěch a lásku, větší spokojenost v osobním životě. I zelené rostliny dokážou reagovat na naše přání, myšlenky, vytvořit určitý energetický kanál, posilovat naše podvědomí. Některým rostlinám se už odpradávna přisuzují magické vlastnosti, které se mohou pozitivně odrážet na větším pocitu spokojenosti, přinést úspěch v zaměstnání, harmonii do duše. Připomeňme zázračnou moc některých zelených talismanů v květináči.
Azalka má posilovat přátelské city, podpořit vyrovnanost, přinést lepší náladu a také dlouhý život.
Tlustici považuje východní učení feng shui za strom peněz. Má přinést úspěchy v podnikání, zajistit jmění, ale v místnosti také rozptylovat negativní energii.
Africká fialka vyzařuje pozitivní energii, vnáší do prostoru harmonii, povzbuzuje unavenou mysl, uvolňuje psychické napětí.
Bambus je považován za rostlinu úspěchu. Přinést má štěstí jak v rodinném prostředí, tak v profesní sféře.
Citrus má moc negativní energii přeměnit na pozitivní. Jeho jemná vůně napomůže ke klidnému spánku, větší soustředěnosti, zlepšuje koncentraci. Jestlipak víte, že plod vypěstovaný ze semen citronu je ideálním dárkem pro milovanou osobu? Na zbožňovaný protějšek má mít ochranný účinek, láska by měla vydržet.
Kdo se cítí opuštěný, nespokojený v osobních vztazích, měl by osobě, o jejíž náklonnost stojí, pořídit anturium (toulitku). Rostlina se zajímavým, výrazným květem má zajistit opětování citů.
Fikus benjamina je květinou pro introvertní typy lidí, neboť jejich mysl vzpruží a optimisticky naladí.
Nezničitelný tchynin jazyk považují mnozí za „nudnou“ rostlinu, ovšem jako zelený talisman zesiluje pozitivní emoce, nesmělým jedincům dodává sílu, cholerici se v její přítomnosti lépe vyrovnávají s agresivními sklony.
S bramboříkem pocítíme jemné vibrace, které změkčí okoralé srdce, tato rostlina s půvabnými květy dodá nerozhodným typům odvahu k smělým činům.
Jestliže chcete být v pohodě a lépe čelit životním nesnázím, pořiďte si břečťan. Má moc lépe hospodařit s energií, povzbuzovat unavenou mysl, dodat sebevědomí.
Aloe vera byla v dávných časech uznávána coby talisman, který měl přinášet štěstí. Lidé věřili tomu, že má sílu odhánět zlé duchy.
Bazalka na okenním parapetu může kuchyň zdobit po celý rok. Víte, že je spojována se smrtí a nesmrtelností? Patří k magickým rostlinám, které dodávají odvahu, pomáhají čelit nepřízni osudu.
Také majoránku lze celoročně pěstovat v květináči. V antickém období se věřilo tomu, že tato voňavá bylinka odvrací neštěstí, v Římě byl majoránkový olej považován za milostný dar.
Věděli jste, že vůně myrty podporuje jasnovidectví? Symbolizuje krásu, půvab a lásku, proto je ideální rostlinkou pro osamělé jedince, kterým schází blízkost milého člověka.
(vos)

DODATEK
Pokojové rostliny jsou schopny náš život zlepšit, jejich zásluhou se můžeme stát šťastnějšími.

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141300
DnesDnes151
VčeraVčera341
Tento týdenTento týden852
Tento měsícTento měsíc7233

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice