Runa Isa znamená led, jenž je spolu s krupobitím nepřátelskou přírodní silou. Popisuje stabilitu, která však brání změnám, tedy i určitou zkostnatělost, ztuhlost, jakési zamrznutí, neschopnost pohnout se jakýmkoli směrem. Takový stav (nucenou přestávku) je vhodné využít k vnitřnímu růstu a pochopení, promyšlení strategie, co bude dál. Led je sice pevná hmota, která člověka může zamrazit a rozdrtit pomalou neúprosnou silou, ale obvykle po čase přijde obleva. I oheň může led proměnit ve vodu, a ta je podle severské mytologie prazákladem všeho. V ní se znovu můžeme začít pohybovat. Runa Isa symbolizuje atributy stereotyp, stagnace, zastavení, nečinnost, překážka, zamyšlení. Pojí se k číslu jedenáct, hlásce I (vyslovuje se „aj“), stromu olši a rostlině blínu, živlu voda. Souzní s barvou šedou či černou, je jí přisuzováno božstvo - ledoví obři. Runa ve svém významu povzbuzuje v boji s životními těžkostmi, probouzí niternou aktivitu.
V léčitelství: Je využívána v souvislosti s léčbou omrzlin, chorob z prochladnutí a v případě ochrnutí.
Věštecký význam
Runa Isa jako by říkala, že vše ustrnulo a nyní není vhodná doba snažit se pokoušet o postup vpřed. Nabádá k trpělivosti, neboť dokud se nezmění jakési vnější podmínky, nemůžeme - nemá smysl - postupovat dál. Je třeba se rozhodnout, jak dobu čekání jinak využít ve svůj prospěch. Runa ale rozhodně netvrdí, že je třeba se snů a přání vzdávat. Jen ukazuje, že je nutné více přemýšlet. Jde o čas jakéhosi uklidnění, soustředění, pozorování a příprav, nikoli lítosti a depresí. V souvislosti se vztahy runa varuje - signalizuje ochlazení citů, pasivitu.
V magii: Talisman v podobě runy Isa se používá k zastavení nebo zpomalení běhu událostí.
Magické rituály prováděné s runou Isa mají zase moc zklidnit nepříjemné životní situace. Mohou uvolnit, osvobodit člověka z „ledových pout“.
Kouzlo runy ISA - pro osvobození se
Provádí se za úplňku či ubývající Luny. Zamrazíte si v ledničce kostku ledu. Do ní potom vyryjete nožem znak runy Isa - na všechny její strany! Máte-li doma kamna, zatopíte v nich, nebo si uděláte ohniště venku. Led potom vložíte do sklenice z čirého skla (nesmí být nijak zdobená). Posadíte se před hořící oheň a postavíte před sebe sklenici s kostkou ledu. Několika nádechy a výdechy je třeba se uvolnit. Při výdechu vyslovujete nahlas „aj“ a pozorujte led. Je vhodné představit si, že jste uvězněni v té kostce ledu. Jak ji žár plamenů ohně rozpouští, uvolňujete se z ledového sevření. Prožívejte to co možná nejintenzivněji. Z ledu se posléze stane voda. Vyčkejte, až se ohněm ohřeje, následně vodu vypijte, aby do vašeho těla přešly energie vzniklé ohnivým teplem a silou tání.
(cul)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

141300
DnesDnes156
VčeraVčera341
Tento týdenTento týden857
Tento měsícTento měsíc7238

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice