Drobné lehčí popáleniny lze ošetřit doma. Někomu postačí dát popálenou část těla pod tekoucí vodu a poté aplikovat homeopatický krém na popáleniny. Účinným prostředkem na popáleniny je šťáva vymačkaná z listu aloe vera nebo bramborová šťáva. Hojivé účinky má i med. Vnitřně se doporučuje čaj z kopřivy, kterým se ještě může popálené místo potírat. Dobrý je například měsíček lékařský, šalvěj, kostival, řepík, třezalka do čaje nebo na potírání třezalkový olej.

Čaj na tlumení hněvu. Zlobení je přímo nezdravé. Škodí tělu, protože negativně ovlivňuje činnost žaludku, sleziny i jater. Podporuje tvoření žlučových kaménků, snižuje trávení. Zpomaluje se proces pročisťující tělo, zhoršuje se spánek. V těle se vytváří více kyselin. Doporučuje se čaj z měsíčku lékařského, řepíku lékařského a meduňky. Malý šálek čaje se pije čtyřikrát denně.

Podchlazené končetiny. Příčinou studených rukou a chodidel bývá špatný krevní oběh. Stav se zhoršuje v chladném a sychravém počasí, kdy pokožka pálí a svědí a prsty na rukou a nohou často otékají. Doporučuje se masáž měsíčkovým krémem, odvar ze zázvoru a pohanky se špetkou kajenského pepře, který podporuje krevní oběh. Vhodný je čaj z meduňky a bylinné koupele s řebříčkem, šalvějí, ořešákem nebo měsíčkem.