Základní rysy

Ze všech znamení zvěrokruhu má žena - Ryba nejblíže k duchovnímu a naopak nejdále k materiálnímu světu. Je velmi obětavá, ze všech sil se snaží pomáhat potřebným. Nemá nadměrné ambice, před

konkurencí se raději stáhne. Aby dosáhla vrcholu svého snažení, musí ale vyvinout velké úsilí. Je však příliš jemná na to, aby se dokázala skutečně prosadit. Často má problém porozumět sama sobě. Přes veškerou nedůvěru ve své síly a schopnosti se Ryba dokáže uplatnit v nejrůznějších profesích.

Zdraví

O své zdraví se Ryba zajímá velmi intenzivně. Při každé sebemenší bolesti, obtížích se snaží rychle dopátrat, co jí schází, hned se pokouší čerpat medicínské informace z nejrůznějších zdrojů. Možná je to někdy k její škodě, neboť se zbytečně stresuje, vymýšlí katastrofické scénáře. Má sklon své obtíže zveličovat, lze ji dokonce označit za notorického hypochondra. Za kritickou oblast považuje astromedicína u Ryby nervový systém, ohroženým orgánem jsou plíce, řada zdravotních potíží může souviset s chodidly, prsty u nohou, dolními končetinami. Někdy je pro ni problém zvládat přemíru stresu, nadměrné psychické vypětí, hektický život, a to se může podepisovat na potížích s trávením, většímu riziku vzniku žaludečních vředů, neurózy, problémů se žlučníkem.

Ideální strava

Vzhledem k tomu, že Ryba je konstitučně slabší, nemívá problémy s nadváhou, obezitou, většinou netloustne.

Ryba mívá často, jak se říká, nervy na pochodu, trpí depresemi. Pokud ji potká životní krize, nelehké období, musí čelit nějakému problému, vede ji to k přejídání, nadměrné konzumaci alkoholu, nezřídka k závislosti na lécích. Tím spíš je pro ni důležitý jídelníček s dostatkem čerstvého ovoce a zeleniny, ryb, drůbežího masa, luštěnin, celozrnných produktů. Účinným regulátorem jejích emocí, k překonání úzkostí jsou pro ni vhodné vitaminy skupiny B. Z minerálních látek uveďme hořčík, jenž účinně pomáhá s pocity úzkosti, negativními emocemi. Ten se nachází například v ořeších, luštěninách, ovesných vločkách, petrželi, pažitce. Z bylinek dobrou náladu podpoří meduňka, bazalka, třezalka.

Vhodný pohyb

Ryba nerada ve svém životě cokoli mění, v podstatě jí vyhovuje každodenní stereotyp. Ideální jsou pro ni rekreační druhy sportů, které povedou k duševní rovnováze, odpočinku, k většímu pocitu spokojenosti, psychicky ji zklidní. I když si je vědoma toho, že je pohyb prospěšný, velkou měrou podpoří zdraví, nebývá u ní zvykem, že by svou tělesnou schránku intenzivně zatěžovala. Do jakékoli sportovní aktivity se ponoří s rozmyslem, bez toho, že by si musela sáhnout až na samé dno. Proto zálibu najde spíše v turistice, tanci, józe, plavání než v dynamických sportech.

Čeho by se měla Ryba vyvarovat

Utíkat do vysněného světa, vycházet ze skutečných možností, naučit se pozitivně myslet. Je třeba umět čelit realitě, nic si nemalovat narůžovo. Mnohé z jejích zdravotních potíží vyplývají z toho, že všechno kolem sebe vidí černě, beznadějně, skepticky.

(pru)