Anglosaská runová poezie o runě Othala hovoří jako o majetku, který je každému člověku velmi drahý, díky němuž může ve svém domově užívat věcí příjemných a spravedlivých. V tomto pojetí jsou patrné materialistické prvky křesťanství, které již ovlivňovalo pohanství. Každopádně runa je spojována s vizí krajiny a poklidnou vesnicí. Znamená majetek, symbolizuje však i předky a minulost. V souvislosti s majetkem odkazuje spíše na ten, který dědíme po předcích - půdu, „rodnou hroudu“. Ten, kdo vlastní půdu zděděnou po předcích, je svobodný. Má místo, z něhož může volně odcházet a znovu se vracet, místo, na kterém se lze ubránit tlaku událostí. Zároveň je člověk ale zranitelnější, protože toto místo nelze přenést jako jiný majetek, je třeba ho obdělávat a chránit. Runa nám připomíná domov a hmotné i nehmotné věci, které se k němu pojí (vztah rodiče a děti - soužití, souznění, přirozený proces učení, síla rodu, kontinuita, dědičné vlastnosti a předpoklady). Může jít i o vnitřní střed člověka jako zdroj sebeocenění, pocitu bezpečí a životních jistot. Runa odkazuje na vyjasňování nedorozumění a sporů v rodinném kruhu, na důležitost opouštění cizích, převzatých a zastaralých vzorců chování, k moudrému hospodaření se zdroji. Runa naznačuje i varování - aby mohl jeden dědit, musí druhý zemřít - může znamenat i poslední vůli, závěť. K runě se pojí hláska „o“, číslo 24, strom hloh, léčivá rostlina zlatobýl či jetel, živel země, barvy červená nebo tmavě žlutá, drahokam rubín, božstvo Vali.
V léčitelství: Pomáhá při diagnostice a léčení nemocí, které mají dědičný základ.
Věštecký význam
Při věštbě obecně slibuje dosažení cíle, může naznačovat, že nadchází rozhodující období života. Vybízí k zamyšlení, toleranci, varuje před spěchem.
Ve vztahu k povolání - předvídá navýšení hmotného majetku, zvýšení platu, dobrou sklizeň, dobrý obchod. Ukazuje, že je člověk pracovitý, nebojí se tvrdých podmínek a vyplácí se mu to, dojde odměny. Runa tažená v obrácené pozici je ovšem vykládána jako hrozba ztráty práce - ohrožení domova. Může znamenat problémy spojené se zaměstnáním, překážky v podnikání, což vede i k nárůstu napětí v rodině.
Ve vztahu ke sféře milostné - runa v řádné pozici znamená spokojenost v rámci rodiny. Říká, že své zázemí budujete s láskou, jako to dělali předci. Naznačuje možný nákup domu či pozemku, může dojít na návrat nějakého člena rodiny, který byl dlouho pryč. Othala zvěstuje i dědictví. Pokud jste sami, nevylučuje příchod nového partnera, s nímž začnete budovat společný domov. Runa tažená v obrácené pozici ukazuje na problémy s pozůstalostí, předjímá konflikty v rodině, může naznačovat končící partnerský vztah a z něj pramenící pocity ztráty domova.
V magii: Čarovalo se s ní na ochranu majetku a financí, ale používala se i jako zprostředkovatel kontaktu s dušemi zemřelých předků.
KOUZLO RUNY OTHALA
Zde je staré anglické kouzlo, jež má přinést štěstí a úspěch vašemu domu, má chránit váš majetek. Kouzlo trvá 28 dní - celý lunární cyklus od novoluní k úplňku. O novoluní si obstarejte pár jabloňových větviček, které na 28 dní ponoříte do solného roztoku. Přidejte k nim amulet se znakem runy Othala, měl by být rovněž vyrobený v době novoluní. Za úplňku pak větvičky na kamnech nebo krbu usušíte a spálíte. Nemáte-li kamna ani krb, pořiďte si pár kousků usušených jablíček (křížal) a ty položte na okraj zapálené olejové lampy. Jakmile jabloňové dříví nebo sušená jablíčka shoří, opakujte třikrát: „Ať štěstí provází můj domov a vzkvétá“. Runu umístíte pod práh, zakopete před domem, vložíte do květináče s hlínou u vchodu do bytu…
(cul)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

139108
DnesDnes119
VčeraVčera195
Tento týdenTento týden517
Tento měsícTento měsíc1602

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice