RAK (22. 6. - 22. 7.)
Každé znamení zvěrokruhu má svoje slabé stránky, dispozice pro nejrůznější onemocnění, zdravotní problémy. Jaká strava, relaxace, bylinky, pohyb jsou pro které znamení nejvhodnější? To se můžete dozvědět z našeho seriálu.
Charakteristika
Přesto, že jsou Raci váhaví a stydliví, mrzí je, když si jich nikdo nevšímá. Bojí se zesměšnění, většinou se drží zásady, že co nemáš sám rád, nečiň jinému. Raci se vyhýbají nepříjemnostem jako čert kříži, od hádek a konfliktů se snaží držet co nejdále. Lidé narození v tomto znamení umějí druhým pozorně naslouchat, ale sami se zdráhají se svými problémy někomu svěřovat, pečlivě si chrání své soukromí. Patří ke znamením tvrdohlavým, neradi se někomu podřizují. Často podléhají svým náladám, obecně jsou však nenároční a spořiví, vystačí s málo penězi.
Možné zdravotní problémy
Raci by si měli dávat dobrý pozor na všechna zánětlivá onemocnění, zvláště gynekologické povahy. V mladším věku jsou náchylní k nervozitě, podráždění, psychické nerovnováze. Často trpí zácpou, nebo naopak průjmy. Nejchoulostivějšími orgány jsou u Raků žaludek a játra, a to v případě, že se neumí s nějakými podněty vnitřně vyrovnat. Na své psychické stránce musí hodně pracovat, snažit se vyvarovat návratů k minulosti, k záležitostem, které se nepovedly. Co se v jejich životě kdysi špatného odehrálo, za tím by měli udělat jednou provždy tlustou čáru.
Jídelníček
Když Raci hledají řešení svých problémů, určitě by neměli sahat po alkoholu ani po vydatných kalorických jídlech. Patří ke znamení zvěrokruhu, která sladkostmi, tvrdým alkoholem, velkým množstvím jídla často zahánějí chmury, smutky a všelijaké problémy. V jídelníčku by se měli zaměřit na ovocné saláty, pokrmy bohaté na vitaminy a vlákninu, konzumovat hodně ovoce a zeleniny. Rozhodně jim to bude svědčit více než tmavé maso, uzeniny, mastné pokrmy.
Byliny
Raci jsou velmi vnímavé osobnosti, citlivé, s přibývajícími lety mohou mít problémy s krevním tlakem, potíže hormonálního charakteru, s nervozitou. Blahodárný vliv proto na ně budou mít bylinkové čaje z heřmánku nebo meduňky lékařské. Ta má úžasnou schopnost uklidnit organismus, pomůže odstranit poruchy spánku, migrénu, bolesti hlavy, zklidnit psychiku. Pozitivní účinek má na Raky šalvěj.
Kameny
Zdraví Raků mohou podpořit následující kameny: křišťál, smaragd, opál, tyrkys, granát, křemen nebo rubín.
Relaxace
Se smutky v duši, vnitřním neklidem, ale také s nadváhou, kterou mohou Raci snadno získat nepřiměřenou konzumací sladkých dobrot a velkého množství jídla, aby zahnali splíny, pomůže sportovní vyžití. Také pasivní odpočinek je pro ně velmi důležitý. Se stresem se lépe vyrovnají, když občas investují do relaxačních masáží, pobytu v solné jeskyni, budou co nejvíce času trávit ve společnosti svých přátel, příjemných společníků, ve spokojené rodině, věnovat se svým koníčkům a zálibám.
(pru)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

147234
DnesDnes91
VčeraVčera258
Tento týdenTento týden1570
Tento měsícTento měsíc3449

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice