Měsíc a magie patří k sobě odedávna. Vždyť panuje noci, světu temna a neviditelna a mnoho postav vynořujících se právě v noci je zároveň vnímáno jako tajemné, patřící do magického světa. Už pouhé vyslovení jejich jmen a pomyšlení, že bychom se s nimi měli sami setkat, vyvolává mrazení v zádech. Duchové a vampíři se objevují, jak každý ví, vždy okolo půlnoci a to především při úplňku a také neškodní lidé se proměňují ve vlkodlaky pouze za svitu Měsíce. Měsíční noc je ale především doba čarodějnic a kouzelníků. Čerpají z něj odedávna svoji sílu a kouzelnou moc, kterou jim je právě a jedině on schopen dát.
Podle nejstarších pramenů Měsíc představuje bohyni o třech tvářích Artemis (přibývající Měsíc), Seléne (úplněk) a Hekaté (ubývající a nový Měsíc). Každá z těchto bohyní je jiná. Toto základní rozdělení vlastností a vlivových sil Měsíce má pro jakoukoli měsíční magii zásadní význam, jak si vysvětlíme později.
Čarovná moc Měsíce se nazývá "SILA" a jak již každý z vás tuší, znásobuje se tato při úplňku kdy je nejmocnější a také vhodná k jakémukoli druhu magie. Proto se také odedávna veškeré čarodějnické slety konaly právě při úplňku.
Lidé se od nejstarších dob báli především ubývajícího Měsíce. Neboť tehdy, když Měsíc ukazuje svoji temnou tvář, nastává čas temného umění, zakázaných věd a zlých kouzel.
Magické rituály
Rituály a obřady vystupují dnes jako tajemné přízraky do našich dob z nesmírných hlubin času a ač jsou velmi staré, přece jen, snad vlivem vyšších sil, neuvázly v jeho lačné a vše pohlcující propasti. Generace čarodějnic si je předávaly tajnými knihami zvanými GRIMOÁRY, jež byly ve svých dobách velmi ceněné a jejich majitelky je ochraňovaly jako oko v hlavě.
Uhrančivý pohled
K jistému druhu magie nebyla nutná slova ani gesta, zaklínání ani kouzelné koření, ke zničení lidí nebo zvířat úplně stačil uhrančivý pohled. Uhranutí je dnes, stejně jako dříve, velmi rozšířené, a nepoužívají ho jen čarodějnice, ale také spousta lidí, do kterých by to člověk nikdy neřekl. Proto se dětské kolébky přikrývaly a domácím zvířatům se zavazovaly oči. Obzvláště ustrašení nebo ohrožení lidé nosili proti uhranutí amulety symbolizující Měsíc. Téměř všechna cikánská děvčata nosila v dřívějších dobách řetízek ze stříbra a zlata... tedy kovů, které podle starých astrologických představ patřily k Měsíci (stříbro) a k slunci (zlato).
Ale tím nejúčinnějším prostředkem, jenž nezklamal nikdy a proti uhranutí dovedl a dovede i dnes ochránit naprosto spolehlivě, bylo zase kouzlo. Kouzlo proti kouzlu...UDJATIM...obrázek obou očí.
Tímto kouzlem namalovaným na zdi chránili lidé své domy, majetky a dokonce i hroby. Dokázalo spolehlivě ochránit a vzdorovat i uhrančivému pohledu těch nejhorších čarodějnic...
Voodoo
Velká většina kouzel působí teprve tehdy, když se při nich odříkávají magická slova a zaklínadla. Magických formulí existuje ohromné množství, a právě v grimoárech najdeme kouzelné formule pro jakoukoli příležitost, ověřené a prověřené staletími.
Jedním z nejrozšířenějších a také nejúčinnějších ničivých a zlo přinášejících kouzel používaných kdysi dávno v hojné míře stejně jako dnes je tajemná magie woodoo, která se však řadí k takzvaným kontaktním kouzlům, protože k jejímu provedení je zapotřebí jistého kontaktu. Při rituálu se použije nějaká drobnost z těla oběti, například vlasy, nehty a podobně , která má onoho člověka zastoupit.
Použije se pak k jednomu z nejobávanějších kouzel, a to k výrobě čarodějných figurek, jímž se říká TOGGELI. Takový toggeli se ušije ze zbytků starých šatů oběti, nebo se vymodeluje z vosku či jílu, tak aby byl oběti co nejpodobnější. Nejdůležitější však je vybavit figurku pravými nehty nebo vlasy oběti. Figurky se modelují při měsíčním světle. Toggeli se na dobu jednoho měsíce uloží, a poté se za svitu úplňku odnese na místo, jež je pro oběť nějakým způsobem významné a nebo se vztahuje přímo k oblasti, ve které se čarodějnice rozhodla uškodit. Pak se za odříkávání jistého magického zaklínadla stříbrnými jehlicemi (stříbro je kovem Měsíce) několikrát zabodne do toggeliho. Takovou strašnou pomstou bývá často například zničení plodnosti muže či ženy tím, že se jehly zabodnou do podbřišku figurky. Výjimkou ale není ani úplná fyzická likvidace nenáviděné osoby, jež pak umírá často velmi dlouho a za strašného utrpení.
Diabolo
Jde o nejmocnější zlo přinášející kouzlo, které se v prastarých grimoárech dochovalo. K veliké hrůze všech je dokázali provést i čarodějky a čarodějové nejnižšího řádu a zasvěcení, pokud byli s jeho přesným provedením obeznámeni. Bylo 100 % účinné a právě proto bylo tak děsivě nebezpečné. Takového diabola se používalo k tomu, aby byl nepřítel či nenáviděný člověk proměněn v hrůzného netvora a pak dopraven (doslova vystřelen) na některé odlehlé místo. Zde strávil zbytek života v beznaději, jelikož proti diabolu neexistuje protikouzlo, jež by dokázalo hrůzný stav zvrátit.
(mz)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

147235
DnesDnes105
VčeraVčera258
Tento týdenTento týden1584
Tento měsícTento měsíc3463

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice