Odedávna jsou drahé kameny a minerály nositeli světla, vesmírné energie, léčebnými prostředky na nejrůznější choroby a nemoci, posilovači zdraví. Poskytnou ochranu před negativními energiemi, vibrace krystalů umějí do života přilákat lásku nebo vylepšit stávající vztah, povzbudit duši. Vydejte se s námi odhalit tajemství jednotlivých kamenů.
Hematit
Léčebné použití: Pomáhá v době vyčerpání, a to jak psychického, tak fyzického. Zvyšuje schopnost těla k regeneraci, může pomoci při problémech s klouby, bolestech žaludku, některých ženských chorobách. Tomuto kameni se přisuzuje posilující vliv na tvorbu krve a buněk, podporuje životní sílu. Lidoví léčitelé doporučují hematit při křečích v lýtkách, bolestech zad, na strnutí šíje. Má pozitivní vliv na močové cesty a ledviny, pomáhá bojovat proti pohlavním chorobám, je vhodný při různých potížích se sexualitou. Nedoporučuje se lidem s onemocněním štítné žlázy.
Schopnosti kamene: Hematit je velice ceněný pro silné energetické vibrace. Historické prameny tvrdí, že Egypťané pokládali talisman z hematitu mrtvým pod hlavu, aby ulehčili jejich odchod na věčnost. Měl by podporovat paměťové schopnosti, odstraňovat pocity slabosti, dodávat tělu stále novou energii.
Doporučujeme pro znamení: Beran, Štír
Chalcedon
Léčebné použití: Pomáhá k nastolení duševní rovnováhy, zejména při strachu, depresi, nervozitě. Léčitelé chalcedon používají při chrapotu, problémech s hlasivkami. Má podporovat tvorbu mateřského mléka, mírnit teploty a bolesti, snižovat nervozitu.
Schopnosti kamene: Zabraňuje vztahovačnosti, podporuje harmonii osobnosti, zejména mluveného projevu, chalcedon se považuje za kámen řečníků. Tento kámen podporuje kreativitu a tvořivost, pomáhá překonávat trému, ostych, zmenšovat psychická traumata.
Doporučujeme pro znamení: Rak, Blíženci, Střelec
Chryzokol
Léčebné použití: Přispívá k regeneraci celého těla. Tiší bolesti a křeče, upravuje krevní tlak. Někteří léčitelé ho používají na vyrovnání hormonální rovnováhy, k posílení štítné žlázy, hojení infekce krku a mandlí, k úlevě od bolestí při artritidě. Posiluje svaly, zvyšuje kapacitu plic, zbavuje střeva, ledviny a játra toxických látek. Zlepšuje okysličování krve, napomáhá regeneraci slinivky břišní, reguluje hladinu inzulínu.
Schopnosti kamene: Hodí se k mírnění strachu, podporuje intuici a vyváženost při jednání, schopnost vcítit se do požadavků blízkých lidí. Odstraňuje přehnané touhy po majetku, podporuje skromnost. Mnozí si cení tohoto kamene pro meditační účely.
Doporučujeme pro znamení: Váhy, Střelec, Vodnář
Chryzopras
Léčebné použití: Lidoví léčitelé doporučují tento kámen mužům, kteří mají problémy s prostatou, ženám při neplodnosti, s neprůchodnými vejcovody. Z léčebného hlediska se tento kámen od nepaměti cenil, neboť má pomáhat snižovat krevní tlak, dodávat srdci klid, pročišťovat cévy.
Schopnosti kamene: Chryzopras je nazýván kamenem lásky. Chrání proti závisti, odhání nejistoty, učí člověka lépe snášet kritiku, zmírňuje pocity méněcennosti, žárlivost, má schopnost dodat naději. Nejvíce působí v čakře srdce, kde má harmonizující vliv na celé tělo. Napomáhá nalezení sama sebe, zmírňuje tendenci přehánět a zveličovat problémy.
Doporučujeme pro znamení: Střelec, Kozoroh, Štír
Jadeit
Léčebné použití: Lidoví léčitelé zdůrazňují blahodárné účinky jadeitu na ledviny, nadledviny, bedra, močový měchýř. Jadeit má pomáhat při bolestech hlavy, zacelovat rány, hojit jizvy. Už odedávna se tímto průsvitným kamenem léčily potíže se zažíváním, posiloval nervový a imunitní systém. Kámen má zmírňovat průběh virového onemocnění, napomáhat k obnovení vitality, posilovat celý organismus.
Schopnosti kamene: Tento kámen symbolizuje čistotu, skromnost a moudrost, má svého nositele ochraňovat, přinášet mu spravedlnost, štěstí, poznání. Přináší do života harmonii, uvolňuje emoce, uklidňuje mysl, daruje příjemné sny. Jeho uvolňující vibrace vedou k celkové spokojenosti, k hlubšímu prožívání krás života, k umění radovat se z prostých věcí, zbavování se předsudků. Je kamenem lásky, symbolizuje obnovu životního cyklu.
Doporučujeme pro znamení: Rak, Váhy, Ryby
(map)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

139111
DnesDnes145
VčeraVčera195
Tento týdenTento týden543
Tento měsícTento měsíc1628

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice