Zatopená města v nížinách, pobořená stavení po větrných smrštích, spousta popadaných a zpřelámaných stromů v lesích po prudkých větrech, řeky plné bahna po přívalových deštích, rozbouřená moře, kypící sopky, dunící zemětřesení…
To vše dnes potkává člověka v mnohem častější míře než kdy předtím. Lidé tomu říkají přírodní katastrofy. Spínají ruce nad postiženou krajinou a svými domy, lamentují, že je postihly velké bědy a jak je ten dnešní svět nespravedlivý. Mnohdy nejsou schopni pochopit, že za všechny tyto tzv. katastrofy si může lidstvo samo. Denodenně zatěžuje současná přetechnizovaná civilizace naši planetu kvanty zplodin, násilně přetváří krajinu k obrazu svému bez ohledu na to, zda je vůbec příroda schopna to unést.
Člověk zachází s přírodou jako se svým otrokem. Nutí vodu téci narovnanými koryty potoků a řek, buduje obří přehrady v malebných kaňonech. Staví si obydlí, kde se mu zachce, bez ohledu na přírodní podmínky. Přibývá komerčních společností, jež bohatnou z vydírání přírody a získané peníze dále investují na rozšíření svých firem a modernizaci techniky, což jim umožňuje ještě větší ničení přírody. Zůstává po nich zplundrovaná a zmrzačená příroda, nad kterou jen chladnokrevně mávnou rukou a sápou se po dalším přírodním koutě, kde mají co těžit a brát.
Nadměrným využíváním a plundrováním přírody vnáší člověk do krajiny energetický chaos. Příroda je však nastavena na harmonický tok energií a snaží si ho udržet. Stejně tak je nastaveno i naše tělo. Pokud jej vystavíme nadměrné zátěži, narušíme v něm toky energií tak silně, že onemocníme. Stejně tak dopadá naše zneužívaná krajina. Je nemocná kvůli člověku, který ji chce naplno ovládat a přikazovat přírodě, jak se má chovat. Jak ta mu má sdělit, že je na omylu, že není pánem a že už má těch jeho vrtochů dost? Jednoduše. Zatížená příroda má svůj vlastní návod, kterak se zbavit zplodin a energetického chaosu vnášeného rozpínavými lidskými civilizacemi. Není pro ni problém nasadit do akce své očistné prostředky, jako je voda, vítr, sníh. Důsledkem jsou povodně, uragány, orkány, zemětřesení, větrné smrště, mořské bouře…
Ať se nám to líbí nebo ne, v těchto přírodních katastrofách se ve skutečnosti zrcadlí velká milosrdnost přírody k člověku. Příroda se tím brání proti nadměrnému vykořisťování, aby nedošlo ke kolapsu planety a tím i lidstva jako takového. Svou trestající rukou názorně ukazuje lidstvu jeho chyby a dává mu jasně najevo, že nemůže libovolně zasahovat do jejích přírodních zákonů.
Příroda má svůj pevný systém a řád, který nemůže měnit dle libovůle lidí. Každý člověk proto musí počítat s tím, že pokud jde proti proudu přírodních zákonů a vědomě ubližuje ostatním tvorům, může se kdykoliv ocitnout ve víru "přírodní pohromy". Rozhodnutí je na každém.
Mějte na paměti, že dnešní konzumní společnost je naprogramována na výkon, zisk a peníze. Takový systém je odsouzen ke zhroucení, protože nejde jen donekonečna brát a nic nedávat. Všechny přírodní děje jsou cyklické, ať už se jedná o cyklus ročních období nebo o cyklus Slunce či Měsíce. Z toho je jasné, že k udržení přírodní rovnováhy nemohou zisky donekonečna jen růst a růst. Dnešní lidská společnost žije na dluh, ale příroda zná cestu, jak si svůj dluh od všech dlužníků nakonec vybrat a odměnit každého dle jeho zásluh.
(han)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

139107
DnesDnes109
VčeraVčera195
Tento týdenTento týden507
Tento měsícTento měsíc1592

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice