Ohnivému znamení Berana jsou nejbližší větší psi, protože mají v sobě kus nezávislosti - pastevecká, lovecká plemena a podobně. Pokud Beran ještě neměl psa a je v tomto směru bez zkušenosti, měl by si pro začátek pořídit německého ovčáka, ve svém volném čase se mu hodně věnovat. Berani se nejrychleji nabíjejí sportem a pohybem, proto potřebují zvíře, které je bude v této činnosti podporovat.
Býci potřebují takové zvíře, které by mohli laskat, hladit a mazlit se s ním. Musí to být tedy zvíře heboučké, voňavé a čistotné. Vhodní jsou například králíčci. Pokud si Býci budou hledat přítele mezi psy, pak by jim mohl vyhovovat zejména anglický buldoček nebo jezevčík.
Blíženci potřebují zvíře, které je samostatné a dokáže se o sebe postarat, ale zároveň je inteligentní a schopné komunikace. Vhodným zvířecím přítelem pro ně bude především papoušek a kočka. Psy moc nelze Blížencům doporučit, pokud by však přece jen nějakého chtěli, nejlepší by byla čivava.
Raci si mohou pořídit v podstatě jakékoli zvíře - mají k nim vřelý vztah a rádi se o někoho starají. Osamělým Rakům nebo těm, kteří procházejí životní krizí a mají problémy, nejvíce prospěje čtyřnohý kamarád. Mají rádi malé psíky, vhodný by byl zejména jorkšír. Hodí se také morčata, králíci a bílé myšky.
Lvům vyhovují dominantní zvířata, která dobře reprezentují a doplňují jejich celkový královský dojem. Lvi dobře vybíjejí svou energii jízdou na koni - koně jsou pro ně výborným zdrojem optimismu a životního elánu. Pokud si chtějí Lvi pořídit psa, nejvíce jim bude vyhovovat doga nebo dalmatin, z menších plemen je vhodný pudl.
Pro Panny je domácí zvíře zpravidla problém. Velmi špatně snášejí takové, které ztrácí chlupy nebo činí domácnost jakýmkoli způsobem pro Pannu „hygienicky závadnou“. Panny si mnohdy své alergie spíše namlouvají, než že by jim zvířata skutečně vadila. Vhodné pro ně jsou želvy a ze psů taková plemena, která pokud možno nemají žádnou srst jako třeba čínský naháč.
Váhy jsou vnímavé k barvám a okouzluje je ladný pohyb, proto pro ně bude nejlepší radostí akvárium s rybičkami. Sledování pestrobarevných rybek bude pro ně stejně okouzlující jako pro jiného pohled na oheň nebo rozbouřené moře. Vydrží se dívat na rybky celé hodiny. Pokud by Váhy chtěly pejska, bude jim vyhovovat například kokršpaněl.
Štíra přitahují a okouzlují všechna zvířata, která jsou přirozenými dravci a která do jisté míry vzbuzují strach, respekt nebo jsou obdařena tajemnými či magickým charismatem. Za své mazlíčky si budou vybírat černé kočky, hady, žáby, mloky a gekony. Pokud by mohli, nejraději by si ochočili netopýra, krysu nebo si alespoň vykrmili pavouka a učinili z něj člena rodiny. Ze psích plemen je budou nejvíc přitahovat dogy nebo mastifové.
Střelci milují všechna zvířata, i ta exotická. V jejich domácnosti se můžeme setkat s různými tvory. Nejšťastnější jsou mezi zvířaty, která se běžně vyskytují na polích a v lesích. Nejbližšími přáteli Střelců budou dravci, zejména poštolky nebo sokoli. Budou si rozumět s liškami, srnkami nebo dokonce s pruhovanými divokými prasátky. Střelec je skutečným lovcem a potřebuje být obklopen zvířaty, která mu tuto zálibu umožňují. Ze psů miluje všechna lovecká plemena.
Kozorozi milují dokonalá zvířata, proto dávají přednost predátorům a zvířatům se silnou osobností před typickými mazlíčky. Kozoroh má raději kočku než psa, a to spíše orientální plemena nebo hrdé egyptské kočky.
Pokud by si Kozoroh vybíral psa, zvolí raději větší plemena - například chrty, z menších by vyhovoval pinč.
Vodnáři potřebují uspokojit svou touhu po volnosti a neklidnou duši. Každodenní život považují za těžké okovy, a tak by jim k pocitu větší svobody, štěstí a duševní pohody mohlo pomoci takové zvíře, které má podobné vlastnosti jako oni. Proto milují stěhovavé ptáky, těžko je však mohou udržet doma v zajetí. Líbilo by se jim mít třeba čápa za komínem, těšil by je pocit, že u nich na zahradě pobývá labuť nebo si pod střechou postavila hnízdo vlaštovka.
Ryby mají velmi vřelý vztah ke zvířatům a jsou většinou spokojené a šťastné, když mají doma několik přítulných tvorečků k polaskání. Často si postupně vyzkoušejí různá zvířata, která jsou v jejich možnostech a dosahu. Domácí mazlíčkové se k nim dostávají často náhodou - nalezené ptáče vypadlé z hnízda, malý ježek. Pokud si Ryby vybírají psa, většinou je přitahují menší plemena jako trpasličí pudl či nějaká „pouliční směs“.
(ksa)