Fotografie 0012Runa Thurisaz, Thorn (trní)

Výklad Lucia di Moriani: Runa avizuje příchod událostí, které mohou zamíchat kartami, jak se říká. Připomíná vám, že přílišné ambice či ego vám mohou uškodit, vyvolaly by negativní reakci v okolí. V rámci pracovních aktivit buďte pečliví a

důslední. Počítejte se změnami, překážkami, možná po vás budou žádána operativní rozhodnutí. Neuchylujte se k agresi, reagujte a jednejte uvážlivě, neváhejte využít rady právníků či jiných odborníků, abyste neudělali zbytečnou chybu. Máte na to, abyste dokázali zmírnit dopad negativních důsledků a i přes potíže se posunuli ke svému cíli. V souvislosti s láskou runa varuje - partnerským vztahům hrozí narušení, ale zachovejte chladnou hlavu, nepanikařte. Všímejte si více signálů, které jsou k vám vysílány, vnímejte potřeby svého protějšku.

Thurisaz patří k nejmocnějším runám futharku. Představuje hrom a blesk, současně symbolizuje nutnost bojovat za své štěstí, překonávat překážky. K runě se pojí planeta Mars, rostlina netřesk, keř trnka, barvy jasně červená a fialová, živočich had, živly voda a oheň, číslo tři, hláska TH (vyslovovaná jako v angličtině, tedy D), den čtvrtek, nástroj nůž, kámen safír. V kontextu se zdravím této runě podléhá srdce a jeho nemoci. V magii je součástí ochranných rituálů. Jako amulet pomáhá člověku překonat strach.