0904Archetypální HermésSymbolika horoskopu obsahuje až dvanáct základních archetypů či osobností bytí. Do jejich tajemství vás postupně zasvětí astroložka a konstelářka Pavlína Holancová. Každý z archetypů má nezastupitelný význam. Určitým způsobem jsou však pro nás

nejdůležitější dva z nich - Slunce a Luna - a taktéž jejich vzájemný vztah. Díky nim lze vyčíst v individuálním horoskopu mnohé o základních charakteristikách lidské osobnosti.

MERKUR - posel bohů

Není snad výraznějšího zástupce z říše řeckých mýtů, než je HERMÉS s jeho inteligentní myslí, chytrým jazykem a mazaným intelektem. Tento řecký archetyp, známý pod svým římským jménem Merkur, v tradiční astrologii řídí komunikaci, pohyb, dopravu, činnost mysli. Hermés putuje mezi královstvím nebe a podsvětí, doprovází duše a slouží symbolicky také jako spojenec mezi rozumnou myslí a světem nevědomí. Je to i skvělý vypravěč, jeho příběhy jsou nekonečně spletité, dobrodružné. Zavede nás do všech světů, které si jen umíme představit, také do světa iluzí. Merkur vládne vzdušnému znamení Blíženců, jež jsou třetím domem astrologického zvěrokruhu spojeným se všemi aspekty přímé komunikace, s psaním, výukou, s cestováním na krátké vzdálenosti. Zároveň vládne i zemskému znamení Panny, je navíc v tomto znamení povýšený. Šestý dům zvěrokruhu, Panna, je spojen se zaměstnáním, službami a fyzickým i duševním zdravím.

Co může Merkur o nás symbolicky z horoskopu prozradit?

Podle znamení a kvality živlu, ve kterém se Merkur v individuálním horoskopu nachází, lze zjistit, jaký způsob přemýšlení je nám vlastní, jak a na základě čeho se umíme učit, jakou máme paměť, v čem vyniká náš intelekt.

Lidé s Merkurem v kardinálních znameních (Beran, Váhy, Kozorožec, Rak): Budou chtít komunikaci iniciovat. Jsou dobří v přemýšlení, mají nápady. Merkur v Beranu (oheň) potřebuje komunikovat zcela přímo, otevřeně až s naléhavou impulzivností. Merkur ve Vahách (vzduch) se naopak snaží o diplomatické vyjednávání, má zaměření na mezilidské vztahy a skupiny. Nebojí se přijít s novou myšlenkou, ale jde na vše spíše takticky. Merkur v Raku (voda) se potřebuje do druhých vcítit, komunikuje instinktivně a má ochranitelskou potřebu. Lidé s takto postaveným Merkurem mají schopnost se věci rychle učit, velkou úlohu v tom hrají emoce. Merkur v Kozorožci je praktický myslitel a komunikátor zaměřený na praktické a užitečné věci (země). Rád začíná s novými počiny, ale pouze po pečlivém zvážení všech pro a proti, a pouze pokud lze čekat hmatatelné výsledky.

Lidé s Merkurem ve fixních znameních (Býk, Štír, Lev, Vodnář): Nemají příliš rádi změny. Merkur v Býku (země) je asi jeden z těch nejvíc tvrdohlavých. Pro co se jednou rozhodne, to uskuteční, není příliš přizpůsobivý. S Merkurem v Býku se naše myšlení točí okolo smyslového života - co je dobré, hezké, chutná, voní a lahodí sluchu. Merkur ve Štíru (voda) se naopak v myšlenkách potřebuje vydat po stopách všeho, co je ukryté pod povrchem, do tajemných a neviditelných světů. Tam někde hluboko je ukryta také naše intimní stránka a blízkost, a to je způsob komunikace, který je pro Merkur ve Štíru asi nejvíc typický. Merkur ve Lvu (oheň) se potřebuje ve své komunikaci blýsknout, předvést. S Merkurem ve Lvu máme velké plány a ambice. Merkur ve Vodnáři (vzduch) má také rád velkolepost, ale je zaměřen na budoucnost, na vize. Merkur ve Vodnáři dokáže být oproštěný od emocí, což mu dodává schopnost objektivity a vědeckého přístupu.

Lidé s Merkurem v proměnlivých znameních (Blíženci, Střelec, Panna, Ryby): Jsou v komunikaci a myšlení flexibilní, ale i snadno ovladatelní. Potřebují větší motivaci k tomu, aby něco začali. Jejich předností je zvědavost a schopnost intuitivně poznat "co dál". Merkur v Blížencích (vzduch) je skvělý vypravěč, umí se vyjádřit jasně a přesně. Může se zabývat několika projekty najednou, má nepřeberné množství inovativních nápadů a myšlenek. Merkur ve Střelci (oheň) je věčný hledač - vyššího smyslu, cílů, které otevírají cestu k duši. Hledá spirituální setkání, kontakty. Jeho mysl je orientovaná na vše vyšší - od vzdělání po náboženské koncepty. S Merkurem v Panně (země) se dostáváme na zem. Má vynikající analytickou mysl a věnuje velkou pozornost detailům. Díky tomuto postavení je naše mysl pečlivá, ale také přizpůsobivá a všestranná. Merkur v Panně dává praktické zaměření. S Merkurem v Panně dokážete dodělat vše, co jste si předsevzali, jen se budete muset nechat inspirovat nějakým dalším znamením. Merkur v Rybách (voda) má nadání pro inspirativní psaní, poezii. Ryby přinášejí velkou představivost, schopnost vcítit se do druhých, pomáhat. Ve svém myšlení je Merkur v Rybách přizpůsobivý a velmi všestranný, potřebuje se dotknout hlubokých či dokonce mystických myšlenek a zážitků.

A jaký je váš Merkur? Jaký způsob komunikace je vám vlastní? Pokud chcete poznat víc, můžete si objednat konzultaci u Pavlíny Holancové: www.pavlinaholancova.cz, tel.:725 509 063

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

139949
DnesDnes70
VčeraVčera210
Tento týdenTento týden280
Tento měsícTento měsíc2249

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice