Fotografie 0021Pátek 12. dubna - runa Elhaz, Algiz (ochrana)

Výklad Lucia di Moriani: Můžete pocítit zmatek, runa vám doporučuje ovládat emoce a zvýšit obezřetnost. Aktivně posilujte své pozice, nedělejte nic, co by ohrozilo vaše postavení nebo cíle, k nimž směřujete. Zvažujte veškerá rizika, než

učiníte jakékoli rozhodnutí. Jedině díky tomu časem úspěšně završíte nějaké své záměry - plány. V souvislosti s láskou runa říká, že ačkoli se mohou vyskytnout nějaké neshody, máte na to, abyste je opět urovnali. Jste-li sami, runa zvěstuje, že poznáte životního partnera, od něhož můžete očekávat podporu a starostlivou péči.

Runa Elhaz je silným spojencem, ukazuje vám cestu obtížným údobím. Náleží jí atributy záštita, pomoc, obrana, varování, podpora, obratnost, rychlost. Pojí se k ní hláska Z (vyslovuje se jako něco mezi Z a R), barvy zelená, bílá a stříbrná, drahokam ametyst, živly země a vzduch, stromy lípa a tis, rostliny ostřice a andělika lékařská, číslo 15, zvíře los, nástroj troubící roh. Co se zdraví týká, do sféry vlivu této runy spadají hlava a mozek, bývala považována za ochranu před šílenstvím. V magii je součástí ochranných rituálů. V podobě amuletu posiluje vůli, napomáhá obnovit klid a pořádek v životě.

Sobota 13. dubna - runa Dagaz, Daeg (den, světlo)

Výklad Lucia di Moriani: Runa naznačuje, že se nudit nebudete, jakési události se dají do pohybu. Sice platí, že se nikdo nemůže vyhnout svému osudu, ale pokud se vám něco nelíbí, s čímsi nesouhlasíte, neměli byste rezignovat a nechat vše jen tak plynout. Ujasněte si své možnosti a začněte plánovat. Možná k vám během dneška doputují zajímavé informace, dozvíte se překvapivé novinky. V žádném případě však nezrazujte své ideály. V souvislosti s láskou je runa optimistická, říká, že se takzvaně blýská na lepší časy. Pokud jste prožívali napětí, nesoulad, situace se uklidní. Trápení nad nešťastnou láskou či samotou by mělo být ukončeno.

Runa Dagaz je spojena s představou vycházejícího slunce nad krajinou. Jde o pozitivní runu, která dává člověku pocit klidu a bezpečí. Pojí se k ní číslo 24, stromy jedle a jeřáb, léčivé rostliny šalvěj a měsíček, živel oheň, barvy červená a bledě modrá, písmeno D, kámen diamant. V rámci zdraví se využívá v boji proti strachu, úzkostným stavům a duševním chorobám. V magii symbolizuje osvícení a poznání, je součástí rituálů na ochranu před iluzemi a k upevnění zdraví, k vyvolání změn a přitáhnutí nových začátků. V podobě amuletu pomáhá zbavit se zlozvyků.

Neděle 14. duben - runa Inguz, Ing (dokončení)

Výklad Lucia di Moriani: Tažená runa vás vybízí ke zklidnění, k nastolení vnitřní harmonie. Naznačuje, že můžete dojít k nějakému rozhodnutí, dokončit jakousi práci. Obecně dnešek přeje i spřádání plánů v rámci dalších aktivit, které hodláte podniknout (týká se zejména rozšíření spolupráce, investic). Energie ani nápady by vám chybět neměly. V souvislosti s láskou runa říká, že dnes budete mít štěstí na své straně. Jste-li sami, můžete někoho okouzli. Případné neshody nebude tak těžké urovnat.

K runě Inguz se pojí představa boha úrody Inga (Freye), který svým dotykem oplodňuje celou krajinu. Dále je zmiňována v souvislosti s ochranou rodinného krbu, domova. Všeobecně symbolizuje mužskou plodnost, bohatství, dozrávání, trpělivost. Runě náleží nosová hláska N, číslo 22, strom jabloň, léčivá rostlina černohlávek obecný, živly vzduch a oheň, nástroj přilba, zvíře kanec, pták kukačka, kámen jantar, barvy oranžová a žlutá. V rámci zdraví se využívá proti nemocem a poruchami mužských pohlavních orgánů, někdy se ale též doporučuje těhotným ženám. V magii je součástí rituálů k zajištění úrody a plodnosti, prosperity.