3304co se dějePřestože jsou sny předmětem velmi intenzivního vědeckého bádání, mnoho odpovědí se nepodařilo získat. Zatím panuje obecně spíše názor, že se jedná o iluziorní zážitek, který máme během spánku, kdy sny často ukazují na události nemožné nebo nepravděpodobné. Jsou sny ale skutečně

jen výplodem naší fantazie, kdy si s námi mozek nekontrolovatelně pohrává?

Lze vidět budoucnost i minulost?

Spousta lidí se již mohla pochlubit tím, že měla sen, který se později vyplnil. Že se dokonce dá na základě některých snů odhalit blízkou či vzdálenější budoucnost, je pravděpodobné. I když jsou takové sny vyhodnocovány spíše jako náhoda. Některé sny mají spojitost i s minulostí. Zda minulé životy existují, je dodnes velkým otazníkem. Ale těch, kteří se inkarnovali a hovoří o minulých prožitcích, není zrovna málo. Spousta těchto prožitků se totiž dá skutečně prokázat. Velmi často o nich hovoří například děti, které si potřebné informace nemohou dopředu nikterak zjistit. Přesto hovoří o životech lidí, často do detailů, které lze potvrdit. Mladá Francouzka Andree měla opakující se sen. Viděla samu sebe jít temnou uličkou, měla dlouhé růžové šaty s volánky. Oslovil ji muž, na kterého se otočila a jemuž nebylo pořádně vidět do tváře. Měl klobouk, hlavu měl sklopenou. Popadl ji za ruku. Pak s ní prudce smýkl a otočil ji k sobě zády, ucítila na krku nůž a říznutí. Právě to říznutí do krku ji vždy probudilo. Budila se hrůzou, nevěděla, jak se snu zbavit. Se svým přítelem se rozhodli navštívit Londýn, výlet od něj dostala jako dárek. Při jedné z procházek se ale ocitla na místě, které tušila, že zná. Jen nevěděla odkud, protože v Anglii do té doby nikdy nebyla. Pak se jí před očima promítl její sen. Na maličký okamžik se viděla ve známých růžových šatech, pak spatřila onoho muže. Následně cítila říznutí. Vzpomínka zmizela tak rychle, jak se objevila. Vyděšená popadla přítele za ruku a z místa rychle odešli. Od té doby se sen již nikdy nedostavil. V té době se nacházeli s přítelem ve čtvrti Whitechapel, kde byla zavražděna Jackem Rozparovačem jedna z jeho obětí. Byla jí snad skutečně sama Andree a sen jen vyplavoval opakovaně hrůznou vzpomínku? Rozhodně není Andree jediná, kdo takovou zvláštní zkušenost právě se sny má.

Astrální cestování

Lucidní snění je vědomý sen. Čili spící člověk si uvědomuje, že spí a zároveň i sní. V takovém stavu lze sen kontrolovat a řídit. Pomocí lucidního snění můžeme astrálně cestovat, ale také nahlížet do minulosti či budoucnosti. Tato zajímavá technika má, zdá se, spoustu možností. Není ale nikterak mladá. O vědomém snění psal již Aristoteles. Následně se jím zabývali buddhisté a filozofové mnoha směrů. Technika lucidního snění je dokonce vědecky prokázána a tedy i vědci přijata. Možná právě ona se bude jednou podílet na pochopení toho, co se ve skutečnosti děje, když spíme a sníme.

Naďa Kučerová

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

147235
DnesDnes100
VčeraVčera258
Tento týdenTento týden1579
Tento měsícTento měsíc3458

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice