Fotografie 0013 ansuzRuna Ansuz, As, Os (Ódin, vědění, ústa)

Výklad Lucia di Moriani: Tažená runa hovoří o osudu a vnitřním pochopení. Připomíná vám, že vše, co se děje (ať s vám to líbí nebo nelíbí), je pro vás a váš vývoj důležité. Věnujte se tvůrčí práci, spoléhejte se na své znalosti a zkušenosti. Neobracejte

se ale zády ani k radám z okolí, jestliže se ocitnete v nelehké či nepřehledné situaci. Zprávy, které k vám doputují, vyhodnocujte objektivně, svých soudech. Jestliže potřebujte někoho o čemsi přesvědčit, chcete získat podporu okolí, aspekty tomu jsou nakloněny. Hovořte, jednejte, uplatňujte sílu své osobnosti.

Název runy Ansuz se překládá jako „bůh“, představuje božskou sílu, je spojován s moudrostí a věštěním. Někdy je vykládána i jako runa duchovní inspirace. K runě se pojí číslo čtyři, planeta Merkur, strom jasan, živly oheň a voda, z plodin houba muchomůrka (ta pro své psychedelické účinky sloužila šamanům a čarodějům při rituálech a obřadech, s její pomocí cestovali do říše „nevědomí“ a jiných dimenzí), hláska A, barvy tmavomodrá a fialová, zvíře vlk, pták havran, nástroj oštěp, kámen smaragd. Z hlediska zdraví spadají pod působnost této runy potíže se zuby, choroby úst, krku a poruchy řeči. V rámci magie se využívá při rituálech k přivolání moudrosti a posílení tvůrčí energie, jako amulet pomáhá v případě zkoušek a prověrek, nebo když se na cosi hledá odpověď.