Jaký bude dubnový úplněk?

Je tzv. růžový a vrcholí v úterý 11. dubna v 8 hodin a 11 minut letního času. Slunce a Uran, planeta změn, zvratů a originality, jsou v ohnivém Beranu, zatímco Luna a retrográdně se pohybující Jupiter, planeta štěstí, bouře, dobrodružství a vyšších cílů, se ve vzdušných Vahách

 procházejí. Budeme tak řešit spory a vše, co je spojené s resty minulosti. Končíme jednu etapu života, abychom načali další a vstřebávali nové zkušenosti. Název růžový úplněk nevychází z toho, že by měl být Měsíc růžově zabarvený. Pochází z minulosti od indiánských předků, kteří si pojmenovávali jednotlivé části měsíce a opakující se události.

Jupiter klade důraz na pocity a na překračování vlastních hranic, miluje cesty, milostné akty a početí. Avšak retrográdní Jupiter vyvolává opačnou energii oproti té, když kráčí vpřed. A tak nám tato planeta udílí životní lekce a občas nás dostihne svými nejapnými, vtipnými glosy, žertíky a černým humorem. Náhlými zvraty osudu se setkáváme s věcmi, příběhy a s lidmi, které bychom jinak nepotkali. A nejvíce s poznáním, že strůjcem svého štěstí jsme pouze my sami.

Venuše, planeta lásky, která vládne znamení Vah, je pro nás také velmi důležitá a nachází se v času úplňkovém ve zpětném chodu ve vodním znamení Ryb. Díky Venuši se můžeme zamilovat na první pohled a díky Luně se v nás probudí mateřské sklony a umělecké vlohy. Díky retrográdnímu postavení planet znovu prožijeme dosud nevyřešené situace a problémy, které nám poví, jak máme nezvládnuté lekce narovnat a napravit.

Ve fázi úplňku se snažíme věci úspěšně završit. Měsíc ve Vahách působí na záněty močového měchýře, na ledviny, čištění krve, rovnováhu tělesných tekutin a pleť. Měsíc stojí v opozici se Sluncem a s Uranem a v kvadratuře k Plutu. To všechny vede k tomu, aby se zbavili pocitů viny, sebeobětování, negativity a žárlivosti.

Podpůrná magie

Magií, která podpoří naši svobodnou vůli, můžeme posílit svůj záměr a dosáhnout cíle.

Do plátěného váčku (případně do kapesníku) vložte předem ve hmoždíři rozmělněné byliny či okvětní plátky růže a přidejte malý drahokam. Váček zavažte červenou stuhou. Budete-li čarovat na zdraví, dejte bylinky a pocitově vybraný drahokam, když budete čarovat na lásku, dejte okvětní plátky pelargonie nebo růže a červený rubín nebo růžový růženín. Zapalte pro zdraví bílé svíce a na lásku růžové svíce. Svíce se zapalují na zpečetění kouzla. Poté si na lístek pergamenu napište své přání, pergamen stočte a převažte stuhou. Barvu stuhy vybírejte takovou, aby rezonovala s vaším přáním. Byliny nejlépe účinkují v kombinaci živlů. Úplněk ve Vahách je zastoupením vzduchu a vládnoucí planetou je Venuše. Z bylinek proto můžete použít vratič nebo vavřín (bobkový list). Lístek pergamenu s vaším přáním a převázaný stužkou nakonec na obou koncích svící zapalte a na magické míse nechte dohořet. Popel pošlete vzduchem do vesmíru, aby bylo vaše přání vyslyšeno.

Jitka Bártová – www.povidanishvezdami.cz

Foto: Pixabay

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

140003
DnesDnes181
VčeraVčera222
Tento týdenTento týden826
Tento měsícTento měsíc2795

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice