Svátek slaví Ivana!

Ženské křestní jméno Ivana je protějškem jména Ivan. To se k nám dostalo z ruštiny. Původ má ale až v hebrejštině. Jméno Ivan se vyvinulo z hebrejského jména Jochanán s významem „Bůh je milostivý“. Do češtiny, respektive ruštiny, se jméno dostalo zřejmě z

řecké mutace jména – Ioannés. Staroslovanskou podobou jmen je Jana a Jan. Jméno Ivana a také zkrácená podoba Iva se u nás stala populární ve 20. století. Dříve se jméno častěji užívalo v podobě Ivanka, která se k nám dostala po první světové válce z jižních států.

Co o jménu soudí astroložka a numeroložka Daniela Hannah?

„Toto jméno se v životě opírá o druhé. Samo není osobností, pokud datum narození neurčí jinak. Obrácený Měsíc naznačuje často plané snění. I když je ve jménu invence a touha něco dokázat, vždy musí o úspěchu Ivany rozhodnout někdo druhý. Žena Ivana to ví, proto se snaží najít ambiciózního a movitého manžela. Jinak se vdává samozřejmě lásky, zvlášť v mládí. Zkušenostmi nabírá rychlost. V Rybách, Raku, Vodnáři není průbojná. V Býku a Lvu dovede ohrožovat jiná manželství, nejhorší je ve Štíru.

Jméno lze doporučit ženám narozeným v Kozorohu, Střelci a Panně. Provází ho obrácený Měsíc, Pluto a ještě Měsíc.“

Kontakt: Daniela Hannah – www.astrokarty.cz

Foto: Pixabay

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

139090
DnesDnes127
VčeraVčera203
Tento týdenTento týden330
Tento měsícTento měsíc1415

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice