V Rusku v blízkosti Rjazaně, zhruba 200 km od Moskvy, je lokalita obestřená záhadami. Někteří lidé se domnívají, že tu přistálo UFO, jiní tvrdí, že zde působí magické síly. Důvod spekulací je prostý, zdejší les má totiž neobyčejně zohýbané stromy. Však se mu také proto říká „opilý“ les. Neroste v něm

tráva, na zvěř ani ptáky tu nenarazíte.

 

Zjevují se tu bytosti z jiných dimenzí?

Část badatelů je přesvědčena, že jde o následek působení silového pole přistávající a následně startující kosmické lodi s mimozemšťany. V lese je ale prý možné spatřit za určitých okolností i neznámé bytosti. Mají lidskou postavu, ovšem hlavu vlčí nebo psí. Starousedlíci proto připomínají a dávají k dobru starou legendu, podle které spolu v tomto kraji v dávných časech bojovaly o moc a vládu dvě čarodějnice. Mohly by snad být zohýbané kmeny stopami po jejich energetické bitvě?

 

Anomálie se objevila poměrně nedávno

Z oficiálních zdrojů vyplývá, že na místě záhadného lesa původně rostla obyčejná a naprosto „zdravá“, tedy rovná, doubrava. Jenže listnaté stromy byly před nějakými padesáti či šedesáti lety vykáceny. Nově se tu vysázely borovice a místní obyvatelé se už nějak nedokážou shodnout, zda mladé stromky rostly hned pokřivené, nebo k deformaci jejich kmenů došlo až postupem času.

 

Vědci mají jasno

Nejpravděpodobnější verzí vzniku „opilého“ lesa je podle odborníků geomagnetická anomálie, geotektonické zlomy v zemské kůře. Z těch vychází energie torsionových polí, přičemž proudy vzduchu ohýbají stromy. Ovšem podstata podobných polí a energií je ještě málo prozkoumána.

 

Podobná místa jsou i jinde

Úseky lesa s neobyčejnými pokřivenými stromy najdete i na západě Ruska, na břehu Baltského moře v Kaliningradské oblasti. Ale zatímco u Rjazaně se „opilému“ lesu lidé raději vyhýbají, zdejší obyvatelé tvrdí, že tohle místo nese léčivou energii, která blahodárně působí na organismus člověka.

(xar)

 

DODATEK

Opilý les je obecně používaný geologický termín, kterým je označován zvláštní stromový porost působící neuspořádaným dojmem. Stromy v něm mají kmeny zakřivené do různých směrů. Může za to nestabilita podloží, díky níž dochází k sesuvům půdy neboli soliflukci (půdotoku). Opilý les vzniká pouze v místech, kde dochází k velice pomalým svahovým pohybům vlivem gravitace, jimž se stromy stačí přizpůsobit. Typickým prostředím pro vznik opilého lesa je věčně zmrzlá půda (permafrost) nebo silně podmáčená půda, která snadno klouže.

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

147234
DnesDnes91
VčeraVčera258
Tento týdenTento týden1570
Tento měsícTento měsíc3449

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice